Designeri » B » Floral Acvatic « Grupuri

Omnia Green Jade Bvlgari de dama

Omnia Green Jade Bvlgari de dama

Omnia Green Jade Bvlgari de dama Imagini Omnia Green Jade Bvlgari de dama Imagini

Omnia Green Jade de Bvlgari este un parfum Floral Acvatic de dama. Omnia Green Jade a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt mandarina si note verzi; notele de mijloc sunt bujor, iasomie si floare de par; Notele de baza sunt fistic, note lemnoase si mosc.

mandarina note verzi

bujor iasomie floare de par

fistic note lemnoase mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Omnia Green Jade by Bvlgari.

Omnia Green Jade Recenziile parfumurilor

Incepe verde, dar destul de catifelat. Se simte apoi mirosul evident de fistic, combinat cu un miros clean, probabil mosc. Exista si note florale, pe care eu insa nu reusesc sa le identific. Aceste note confera si ele feminitate parfumului. Are rafinament specific casei Bvlgari, ceea ce ma incanta si mai mult. Este un parfum pentru o femeie ultra-delicata, postivit pentru primavara-vara. Siaj si persistenta reduse. Nota mea: 7/10

cris82
cris82

Pentru zilele calduroase de vara este extraordinar. Fresh, revigorant, cu note verzi si citrice, foarte placut de purtat. Insa cum s-a racit un pic vremea, simt ca nu mai mi se potriveste. Il voi pastra pentru vara urmatoare. Nu prea persista. Sau poate nu este original parfumul achizitionat de mine de pe strawberry.ro.

Mirunacatowl
Mirunacatowl

De parfumul asat m-am indragostit la sfarsitul primaverii trecute, dar, cum aici in Germania nu prea am avut vara, a mers cam pana prin august.
Desi nota citrica de portocala este evidenta, ceea ce m-a atras la acest parfum a fost o anumita catifelare, poate de la mosc, poate de la fistic, poate de la combinatia de bujor cu iasomie, care ii ofera o anumita caldura familiara, de parca s-ar asterne ca un voal pe piele. Altfel nu pot sa-l descriu. Insa senzatia asta n-am mai intalnit-o pana atunci la alt parfum. Abia peste vreo cateva luni, incercand Lacoste pour Femme, am trait aceeasi senzatie, care este descrisa de designeri ca un efect special numit "velvet skin". Amandoua parfumurile mi s-au parut foarte asemanatoare, asa ca am ramas la Omnia.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bvlgari Omnia Green Jade fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bvlgari Omnia Green Jade, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Omnia Green Jade dupa Bvlgari. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Omnia Green Jade de Bvlgari reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Midnight Poison Lalique Encre Noire Pour Elle Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Thierry Mugler Angel Versace Versense Dolce&Gabbana The One Chanel Allure eau de parfum Lacoste Lacoste Pour Femme Versace Crystal Noir Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Bvlgari Aqva Pour Homme Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Prada Prada (Amber) Thierry Mugler Alien Prada Prada Candy Caron Lady Caron Burberry Body Annick Goutal Eau De Charlotte Christian Dior Dior Addict Guerlain Insolence