Designeri » B » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Petits et Mamans Bvlgari de dama

Petits et Mamans Bvlgari de dama

ierbos
Petits et Mamans Bvlgari de dama Imagini Petits et Mamans Bvlgari de dama Imagini

Petits et Mamans de Bvlgari este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Petits et Mamans a fost lansat in 1997. Creatorul acestui parfum este Nathalie Lorson. Notele de varf sunt portocala siciliana, bergamot si lemn de trandafir brazilian; notele de mijloc sunt floarea soarelui, musetel si trandafir; Notele de baza sunt stanjenel, vanilie, piersica alba si note pudrate.

portocala siciliana bergamot lemn de trandafir brazilian

floarea soarelui musetel trandafir

stanjenel vanilie piersica alba note pudrate

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Petits et Mamans by Bvlgari.

Petits et Mamans Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

E un parfum duios si tandru ce miroase a pudra de bebelusi, usor parfumata cu o aroma vaga de crema Nivea. E foarte placut si moale,usor, potrivit pentru copii dar cred ca si mie mi-ar placea sa-l simt uneori, inainte de culcare.

Seraphina
Seraphina

Nu stiu ce sa zic, dar eu imi parfumez copila si ei place asa de mult! E incantata sa aiba parfumul ei propriu si chiar daca mai incearca si de la mama, e mandra ca are colonia ei. Nu miroase rau acest bulgari, e placut si moale, e intim, cum zicea mai jos cineva, dar parca tot parfumul pentru bebe de la Givenchy e mai dulce si mai cremos. Eu i le-am luat pe amandoua si vad ca-i plac.

tubykap20
tubykap20

Miros placut de...ulei de masaj pentru bebelusi...Dar un ulei care in contact cu pielea delicata se transforma intr-o pudra fina,sofisticata,nu o pudra inecacioasa!Se simte musetelul si trandafirul foarte subtil,mai degraba un bobocel mic si firav decat unul mare si inflorit.Vanilia cam danseaza cu toate notele,inca de la inceput,insa nu e foarte indrazneata nici ea! Ce mai,o frumusete de parfum,unde toate notele sunt delicate,insa destul de persistente,tinand cont ca este un parfum pentru copii,fara alcool. Si inca ceva...Eu am acest parfum de 6 ani (nu exagerez!) si nu prea l-am folosit,s-a pastrat excelent (in sifonier cu capacul pus) iar acum il folosesc pe hainutele "bulinei" dupa ce le calc si miros divin de bine! A bebe ingrijit!

Petits et Mamans by Bvlgari 3.67 out of 5 based on 6 ratings and 3 user reviews

Eau De Toilette 1.4oz
Bvlgari Petits Et Mamans eau de toilette for women 1.4 oz
Bvlgari Petits Et Mamans eau de toilette for women 1.4 oz
Eau De Toilette 1.4oz
Bvlgari Petits Et Mamans Alcohol Free eau de toilette for women 1.4 oz Without Atomizer Alcohol Free
Bvlgari Petits Et Mamans eau de toilette for women 3.3 oz
Bvlgari Petits Et Mamans eau de toilette for women 3.3 oz
Bvlgari Petits Et Mamans eau de toilette tester for women 3.3 oz
Bvlgari Petits Et Mamans eau de toilette tester for women 3.3 oz
Eau De Toilette 3.3oz
Bvlgari Petits Et Mamans Alcohol Free eau de toilette for women 3.3 oz Without Atomizer Alcohol Free
FragranceNet.com
Eau De Toilette
NORDSTROM.com
Eau De Toilette
BVLGARI 'Petits et Mamans' Eau de Toilette Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bvlgari Petits et Mamans fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bvlgari Petits et Mamans, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Petits et Mamans dupa Bvlgari. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Petits et Mamans de Bvlgari reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Lipstick Rose Guerlain L'Instant Magic Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Keiko Mecheri Loukhoum Annick Goutal Un Matin d`Orage Hermes Kelly Caleche Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain La Petite Robe Noir Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Lorenzo Villoresi Teint de Neige Bvlgari Bvlgari Pour Femme Guerlain My Insolence Tauer Perfumes Pentachords White Amouage The Library Collection Opus III Puredistance Opardu By Kilian Back to Black Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Guerlain L'Instant de Guerlain Thierry Mugler Alien Essence Absolue Chanel Allure Sensuelle