Designeri » B » Oriental Lemnos « Grupuri

Back to Black By Kilian unisex

Back to Black By Kilian unisex

miere
tabac
Back to Black By Kilian unisex Imagini Back to Black By Kilian unisex Imagini Back to Black By Kilian unisex Imagini

Back to Black de By Kilian este un parfum Oriental Lemnos unisex. Back to Black a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Calice Becker. Parfumul prezinta bergamot, sofran, nucsoara, cardamom, coriandru, zmeura, musetel, olibanum, miere alba, cedru de Virginia, stejar, paciuli, migdale, tutun, laudanum frantuzesc, vanilie, muscata, turta dulce, rasina benzoica, boabe de tonka, ambra si cirese.

bergamot sofran nucsoara cardamom coriandru zmeura musetel olibanum miere alba cedru de Virginia stejar paciuli migdale tutun laudanum frantuzesc vanilie muscata turta dulce rasina benzoica boabe de tonka ambra cirese

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Back to Black by By Kilian.

Deeply
Volutes
Dreamer
Honey Oud

Back to Black Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Back to Black sau cum familia domnului Kilian Hennessy a incurcat treaba,respectiv Kilian face parfumuri sau cognac???Situatia sta cam asa...se ia o afacere de familie si se neglijeaza facandu-ti alta care nu are nimic in comun cu prima decat ingredientele. Apoi se transforma intr-o noua afacere cam tot p-acolo de profitabila.Dupa care,se trage cu ochiul la ultimul cognac al lui Papa,se transforma usoooor intr-un lichior de cirese,dupa care se asezoneaza cu una bucata trabuc scump uns cu doar o picatura de miere la capat.Nu neaga nimeni ca parfumul reiesit din tot amestecul mai are una sau 8 ingrediente in jur,dar cu regret se trambiteaza ca nu prea-s evidente.El,cica-i afrodisiac...noi,nu negam...pana la proba contrarie ii dam Cezarului ce-i al Cezarului,adica laurii pe frunte pentru un lichior-parfum de-a dreptul senzational!

ala2006
ala2006

Ce mai poti spune despre parfumul asta si nu a fost spus? Notele de miere, tutun si cirese se simt foarte bine. Chiar si mgdalele. Ca este senzual, a fost spus si asta.
L-am dorit fara sa-l cunosc, l-am primit cadou de la sot si pot spune ca mi-a depasit toate asteptarile, fiind unul din cele mai frumoase si mai iubite parfumuri din garderoba. L-am purtat si iarna si vara pentru ca nu imi pare excesiv de dulce si coplesitor.
E un parfum al intalnirilor pasionale, al noptilor pline de promisiuni.
Si nimic nu e mai provocator daca il asortezi cu o eleganta rochie rosie :)

Un parfum extrem de senzual, aproape ca imi da fiori... Da, e dulce tare de la miere, dar...nu e doar miere! Este un tutun fin, un lichior de cirese gurmand si delicios, toate acestea creeaza un miros ce da dependenta! Un parfum potrivit seara, cu desuuri negre de matase... este de o finete si de o calitate rara! Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 10/10

andrasb
andrasb

Back to Black

Imi placea, cand eram mica, sa-mi bag nasul in pachetul de tigari al tatei… Mirosul de tutun `crud`, de buna calitate, m-a urmarit multa vreme, desi n-am fumat niciodata si nu-mi place absolut deloc fumul de tigara si nici gustul tigarii. Recent, am facut un schimb `blind` cu Back to Black, care imi trezise curiozitatea datorita cireselor. In niciun caz nu m-am asteptat sa regasesc mirosul acela de pachet de tigari fine... Tutunul bun, auriu, pretios, joaca rolul principal in BTB, combinat cu cea mai aromata miere, un melanj fascinant, androgin, ametitor daca e aplicat in cantitati mari (in cazul meu, mai mult de doua pufuri). Fructele apar in fundal, ceva mai tarziu, imbietoare dar incapabile sa rivalizeze cu actorii principali. In cazul meu, e singurul tutun fata de care voi deveni dependenta !

Edit: persista o zi intreaga, siaj mediu spre mare.

kovacsalex
kovacsalex

Miere pura...asta a fost reactia unei persoane cand l-a simtit pe mine. Ca si persistenta e undeva la 8h plus .

Per total un parfum bun, pentru cineva indraznet. Nicidecum sa fie purtat vara.

rafaela
rafaela

Nu dati cu pietre!
Cum, domne, atata miere? Zici ca a balit albina pe piele, sa-mi fie cu iertare! Initial am crezut ca seamana cu Loukhoum Keiko Mecheri, dar evolueaza foarte diferit.
Mai prind si un capsor de musetel, si ceva scortisoara; paciuliul e bine astupat de tutun si sambure de cireasa sau migdala amara, una din ele, daca nu, amandoua. La un moment dat, am avut senzatia ca a disparut mierea si stau cu nasul inr-un pachet de tigari… dar nu, mierea se mentine cu o incapatanare de propolis!
Nu-mi displace, dar nu l-as purta... O fi pielea mea de vina.

sigrid
sigrid

BACK TO BLACK reuseste un echilibru al notelor care mi se pare aproape perfect si in care pana si un profan ar recunoaste nota de tutun, miere sau cireasa.
Ambra, note lemnoase, vanilie, nucsoara, tonka s.a.m.d ….avem de toate! E ca si cum parfumierul, in rol de magician, ne arata pe harta notelor fiecare ingredient, trucul fiind ca ori de cate ori indreapta bagheta magica spre o nota, din sala se aude “Oooooo!”, pentru ca publicul are privilegiul sa o inspire imediat!
Intr-atat de clar mi se pare acest parfum, in care fiecare nota detine intr-un anumit moment rolul de prima solista, pentru ca la final sa rezulte un minunat cor.
Ar putea fi parfumul abecedar al scolilor de parfumieri, material perfect de disectie pentru notele pe care le contine si pe care, pana nu l-ai invatat dumnezeieste pe de rost , nu ai voie sa treci anul.
Ilustreaza perfect categoria oriental-lemnos, rasfatat de cateva note gurmande , alese maiastru si oprite la micron sa treaca bariera spre dulce.
Este parfumul pe care atunci cand il porti la job si urci cu liftul, pana la etajul 25 al companiei , vei provoca , mai mult ca sigur, o “gramada” ca la rugby.

Aproape mi-e rusine sa port Back to Black, atat e de senzual! Imi vine sa ma imbrac numai in croieli simple si austere ca sa-i echilibrez putin efectul. Bine ca cel putin in lumea parfumurilor pot sa ma bucur de tabac fara a-mi periclita sanatatea, pentru ca Back to Black contine tabac, mult! Un tabac fin din cel mai nobil soi, peste care mierea curge lent si vascos ore in sir ca aurul lichid, indulcind tot mai mult compozitia.
In notele de baza mirosul este in totalitate transformat de la infuzia de dulceata si se simte un miros de lichior de cirese: dulce-siropos, din acela care repede ti se urca la cap si-ti ia mintile. Unisex, incercati sa-l purtati de-odata in cuplu. Si nu uitati sa puneti "Do not disturb!" pe usa.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre By Kilian Back to Black fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre By Kilian Back to Black, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Back to Black dupa By Kilian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Back to Black de By Kilian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Tobacco Vanille Robert Piguet Visa 2007 Frederic Malle Musc Ravageur Serge Lutens Chergui Frederic Malle Carnal Flower Frederic Malle Portrait of a Lady Lorenzo Villoresi Teint de Neige Tom Ford Noir de Noir Juliette Has A Gun Lady Vengeance Serge Lutens Ambre Sultan Christian Dior Dune Keiko Mecheri Loukhoum Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Dior Addict Serge Lutens Datura Noir Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Thierry Mugler Alien Essence Absolue Bottega Veneta Bottega Veneta Frederic Malle Iris Poudre Chanel Allure Sensuelle