Designeri » B » Floral Fructat « Grupuri

Good Girl Gone Bad By Kilian de dama

Good Girl Gone Bad By Kilian de dama

tuberoza
Good Girl Gone Bad By Kilian de dama Imagini

Good Girl Gone Bad de By Kilian este un parfum Floral Fructat de dama. Good Girl Gone Bad a fost lansat in 2012. Notele de varf sunt iasomie, osmanthus si trandafir de mai; notele de mijloc sunt tuberoza indiana si narcisa; Notele de baza sunt ambra si cedru.

iasomie osmanthus trandafir de mai

tuberoza indiana narcisa

ambra cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Good Girl Gone Bad by By Kilian.

Osmanthus
Donna Trussardi 2011

Good Girl Gone Bad Recenziile parfumurilor

Michelle
Michelle

Un parfum floral-fructat, mai mult fructat aş zice eu, în care simt miros de caisă sau piersică, nu aş putea spune cu precizie, sub care se mai ascund şi alte note: osmanthus în debut, apoi un pic de tuberoză (dar nu e nici pe departe un parfum reprezentativ pentru nota asta, deci cine urăşte tuberoza nu ar trebui să scoată de pe lista de testări acest parfum doar din acest motiv). Tinde să devină puţin, doar puţin acru, dar pe mine are şi o tentă puţin spicy (piperată), care nu mă deranjează.
Siajul nu e de invidiat, iar persistenţa e moderată, însă per total mie îmi place parfumul. Nu ştiu dacă suficient cât să dau banii pe el, dar e un parfum vesel, frumos şi tineresc.

Parfumul incepe cu un miros ca de caisa coapta si delicioasa (probabil osmanthus). In scurt timp, acestui miros i se adauga un usooor miros e tuberoza tanara, dar si un iz usor prafos (probabil narcisa se dezvolta asa pe mine).
Parfumul este catalogat ca si floral-fructat, si, desi nu contine niciun fruct, chiar fructat este :))
Dupa un timp se acreste foarte usor, dar nu deranjant, acum parca este mai zemos si mai copt fructul de caisa.
Nu este extraordinar, adica la preturile pe care le practica Kilian, te astepti la ceva complex si bubuitor, dar este un parfumel tineresc si dragut, (ce se aseamana usor cu Osmanthus de la Ormonde Jayne), potrivit pentru primavara, cu siaj si persistenta moderate. Evaluare: 7/10

talpas
talpas

Cred ca numele i se potriveste de minune! la inceput simt un pic de trandafir si iasomie, dar nimic neobisnuit, insa e o faza frumoasa. Dupa scurt timp insa devine acru, intepator, si nici nu mai disting notele, doar un pic de osmanthus + tuberoza, dar nu-i frumos deloc. Nu-mi place, desi ii recunosc calitatile tehnice.

timi79
timi79

Acest parfum difera de cele cunoscute de mine din gama Kilian , insa in sensul rau al cuvantului. Nu stiu din ce cauza , dar trandafirul aici e tare intepator, ba chiar nesuferit . Intr-adevar devine rau, as zice chiar urat, aceasta fetiscana frumoasa la inceput...

Good Girl Gone Bad by By Kilian 4.22 out of 5 based on 9 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre By Kilian Good Girl Gone Bad fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre By Kilian Good Girl Gone Bad, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Good Girl Gone Bad dupa By Kilian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Good Girl Gone Bad de By Kilian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Giorgio Armani Emporio Armani Lei Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain L'Instant de Guerlain Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Bvlgari Bvlgari Pour Femme Robert Piguet Fracas Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Guerlain Shalimar Parfum Initial By Kilian Back to Black Chanel Allure Sensuelle Fendi Palazzo Lacoste Lacoste Pour Femme Elie Saab Elie Saab Le Parfum Eau de Toilette By Kilian Playing With The Devil Paco Rabanne Ultraviolet Roja Dove Danger Serge Lutens Jeux de Peau Guerlain French Kiss Chanel Chanel N°19