Designeri » B » Citric Aromatic « Grupuri

Harmony of Bamboo By Kilian unisex

Harmony of Bamboo By Kilian unisex

Vreau: 1

Harmony of Bamboo By Kilian unisex Imagini

Harmony of Bamboo de By Kilian este un parfum Citric Aromatic unisex. Harmony of Bamboo a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Calice Becker. Notele de varf sunt neroli, bergamot si portocala amaruie; notele de mijloc sunt ceai, mimoza, condimente si bambus; Notele de baza sunt lichen, ilice si frunze de smochin.

neroli bergamot portocala amaruie

ceai mimoza condimente bambus

lichen ilice frunze de smochin

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Harmony of Bamboo by By Kilian.

Harmony of Bamboo Recenziile parfumurilor

eu_alin1
eu_alin1

este un parfum bine balansat intre notele de citrice,condimente si flori.

Este mai mult fresh si floral decat condimentat.

Cu siguranta este un parfum dedicat ambelor sexe dar potrivit in zilele de primavara si vara!!

Adelinasworld
Adelinasworld

Nu este un parfum foarte dulce, dar e cald si senzual, cu o inima bogata. Pe pielea mea s-a transformat treptat, de la aroma revigoranta de ceai, a trecut la caldura condimentelor, apoi s-a asezat pe acorduri lemnoase si elegante.
Parfumul m-a plimbat in jurul lumii, am fost intr-o livada cu portocale parguite in amurg, am explorat pietele asiatice de condimente, apoi m-am odihnit intr-o padure racoroasa, sub frunzele copacilor de care inca atarnau picaturi de ploaie.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre By Kilian Harmony of Bamboo fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre By Kilian Harmony of Bamboo, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Harmony of Bamboo dupa By Kilian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Harmony of Bamboo de By Kilian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Citric Aromatic
Givenchy Monsieur de Givenchy Clean Clean Provence Trance Essence Chen Xi First Light of Dawn Esteban Fraicheur Andalouse Bogner Bogner Man Classic Summer Edition Lorenzo Villoresi Acqua di Colonia Fresh Citron de Vigne Guerlain Eau de Fleurs de Cedrat John Varvatos Artisan Atelier Flou Eau d`Aviateur Smell Bent Debonair Acqua di Parma Essenza di Colonia