Designeri » B » Aromatic Condimentat « Grupuri

Intoxicated By Kilian unisex

cafea
scortisoara
Intoxicated By Kilian unisex Imagini

Intoxicated de By Kilian este un parfum Aromatic Condimentat unisex. Acesta este un parfum nou Intoxicated a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Calice Becker. Parfumul prezinta cardamom, nucsoara, scortisoara si cafea.

cardamom nucsoara scortisoara cafea

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Intoxicated by By Kilian.

A*Men

Intoxicated Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Nu știu dacă acest parfum este before sau after A Men.
Eu sunt fan înrăit al Angelului și drept urmare nici A Men nu face excepție.
Sa facem o diferență clara. ..DACĂ nu ai ce face cu banii îl poți lua cu încredere. Este bun. Gurmand. Dulce. Însă nu văd de ce ti-ai dori o sticla de A Men diluat și la preț dublu...poate chiar mai mult. Oricum toată lumea va fi convinsa ca ai folosit A Men în urma cu foarte multe ore.
Dacă îl iei mai în amănunt, este mai rafinat decât A Men. ..dar cui îi folosește? Subtilitățile în acest caz nu își au rostul. Sunt mult mult prea puțin sesizabile ca sa fie notabile. Sa zicem ca nu are supradoza aceea de dulce și are o tenta ușor mai masculina. Dar ...repet: este mult prea mica diferența dintre cele doua...plus ca eu nu simt nici o cafea. Cafeaua este amăruie. ..densa...lemnoasa. Acesta este dulce ca un desert...cu scorțișoara și nucșoară. ..
Srry...dar de data asta nu m-am intoxicat!
Purtătorul : nu știu de ce...dar ori este pentru mânji, ori pentru armăsari trecuți. ..
Sa dam și o nota...
Siaj 5/10
Longevitate: -
Părerea mea: -infinit pentru creație! 6-7 pentru parfum.
Păcat! Calice e chiar faina...

zozo
zozo

Nu am avut onoarea sa testez acest parfum dar cu siguranta l-as cumpara doar in urma recenziei domnisoarei Rose selavie.Am citit multe recenzii insa aceasta este de departe cea mai frumoasa si originala.Felicitari!Apropo,A Men il cunosc si imi si place chiar daca nu mai am de mult 20 de ani.Toate cele bune!

Un parfum care intr-adevar se aseamana bine cu A Men al lui Mugler (prietemul meu are A Men si pot compara), dar cel de la Kilian are doar un strop mai multa cafea, asadar, cred ca mai degraba se aseamana cu A Men Pure Coffe, pe care insa nu il cunosc. Parfumul este frumos, dar nu are intensitatea lui Mugler si la pretul pe care il are... mai bine imi cumpar A Men...
Este deci un warm-spice cu cafea (dar parca seamana mai mult a cacao), nucsoara si cardamon (cred ca acesta tine locul notei de paciuli din A Men) si mai simt si ceva tamaie. Are siaj moderat si persistenta buna. Evaluare: 8/10

Rose_selavie
Rose_selavie

Nu cunosc asa de bine A*Men ca sa sustin comparatia facuta de multi si pe .com, insa am sa le incerc de-odata de curiozitate si-mi voi edita atunci recenzia.

Nu am mai intalnit in parfumuri nota de cafea atat pronuntata si fidel redata ca aici si consider senzational faptul ca aroma ei nu e un simplu efect, ci se mentine pana in baza. De asemenea simt si o tamaie care nu cred ca e reala, probabil e o iluzie creata de un acord de condimente, dar mie asa imi miroase, ceva smoky ca un fir de fum, un efect capabil sa adauge un dram in plus de mister.

Ma plimb singura fara un scop anume prin centrul superb din Milano…Fara sa stiu cum, ajung in Dom si ma asez pe o banca. Slujba e minunata. Nu sunt un om religios, dar intotdeauna mi-a placut atmosfera unei catedrale catolice. Mirosul de tamaie si lemn, misterul si marmura aceea rece imi dau siguranta.
Dar ma gandesc la altceva acum…imi tin ochii inchisi si zambind imi las ideile sa zboare. Simt o mana calda pe gatul meu, ma intorc si ii intalnesc privirea lui draga. "Unde ai fost? Hai afara la o cafea". Sorbind din cafeaua italiana fierbinte si puternic aromata inchid ochii cu fata catre soare si simt pe baticul meu de matase imprimat mirosul suav al fumului de tamaie din catedrala milaneza.
O zi perfecta, la fel ca acest parfum.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre By Kilian Intoxicated fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre By Kilian Intoxicated, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Intoxicated dupa By Kilian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Intoxicated de By Kilian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Keiko Mecheri Loukhoum Boucheron Boucheron Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lorenzo Villoresi Teint de Neige Serge Lutens Datura Noir Guerlain French Kiss Robert Piguet Fracas Profumum Roma Battito d`Ali Guerlain Vol de Nuit Terry de Gunzburg Ombre Mercure Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Robert Piguet Alameda Puredistance Opardu Christian Dior J`Adore L`Or Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Rance 1795 Pauline Serge Lutens Ambre Sultan Profumum Roma Acqua e Zucchero Penhaligon`s Violetta