Designeri » B » Chypre Fructat « Grupuri

Liaisons Dangereuses By Kilian unisex

Liaisons Dangereuses By Kilian unisex

Liaisons Dangereuses By Kilian unisex Imagini Liaisons Dangereuses By Kilian unisex Imagini Liaisons Dangereuses By Kilian unisex Imagini Liaisons Dangereuses By Kilian unisex Imagini Liaisons Dangereuses By Kilian unisex Imagini

Liaisons Dangereuses de By Kilian este un parfum Chypre Fructat unisex. Liaisons Dangereuses a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Calice Becker. Notele de varf sunt piersica, coacaze negre, nuca de cocos si pruna; notele de mijloc sunt scortisoara, muscata, trandafir si ambretta (nalba de mosc); Notele de baza sunt vetiver, mosc, lemn de santal, lichen, note lemnoase si vanilie.

piersica coacaze negre nuca de cocos pruna

scortisoara muscata trandafir ambretta (nalba de mosc)

vetiver mosc lemn de santal lichen note lemnoase vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Liaisons Dangereuses by By Kilian.

J`adore

Liaisons Dangereuses Recenziile parfumurilor

Lexa
Lexa

Fructat plasticat,din pacate Kilian a dat-o in bara cred eu cu sucul aici de fata...cam aiuristic exprimat,zici e ca e un anume Fruitchouli Flash de la un alt domn care-a scalcit-o ...mda,ciudat,nu ma asteptam.Persistenta respectivei batai de cap e buna,dar ce folos ca n-are pic de inspiratie

dana22
dana22

Fructe fermentate.

Liaisons Dangereuses este un parfum periculos de exuberant si seducator ca o sampanie fina care te incalzeste si-ti inroseste putin obrajii dupa prima inghititura. Simt direct din deschidere piersica redata sub toate aspectele de puf, zeama si parte carnoasa paralel cu niste coacaze negre ce curg prin venele compozitiei ca un sirop intr-un pahar inalt de Kir Royal. Ti se inmoaie instant genunchii nu alta cand aplici astfel de parfum pe piele. Pe langa cele doua note care mi s-au urcat la cap, mai simt apoi cum muscata ma saruta de-odata patimas, lasand o amprenta picanta pe gatul meu, iar in timp ce deja ma clatin pe picioare sunt curpinsa din toate partile de bratele scortisoarei, vaniliei si santalului. Cocosul dulce ne urmareste cu privirea de la distanta si-si spune in barba: astea da legaturi periculoase...

Este un parfum delicios, fructat-pudrat, in care simt foarte bine piersica si pruna. Efectul pudrat probabil ca este dat de muscata care apare in notele de mijloc. Parfumul este dulceag, insa nici pe departe inecacios de dulce, cum simt alte creatii Kilian. Nu imi pare insa suficient de inventiv, nici la capitolul tehnic nu sta prea bine, are siaj si persistenta medii.
Nota mea: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre By Kilian Liaisons Dangereuses fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre By Kilian Liaisons Dangereuses, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Liaisons Dangereuses dupa By Kilian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Liaisons Dangereuses de By Kilian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance By Kilian Back to Black Robert Piguet Visa 2007 Bottega Veneta Bottega Veneta Robert Piguet Rose Perfection Christian Dior Miss Dior Le Parfum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Puredistance Opardu Amouage Memoir Woman Christian Dior Dune Lorenzo Villoresi Iperborea Frederic Malle Portrait of a Lady Hermes 24 Faubourg Thierry Mugler Alien Essence Absolue Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Frederic Malle Carnal Flower Tom Ford Noir de Noir Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Atelier Cologne Vanille Insensee