Designeri » B » Oriental Lemnos « Grupuri

Light My Fire By Kilian unisex

tabac
miere
Light My Fire By Kilian unisex Imagini

Light My Fire de By Kilian este un parfum Oriental Lemnos unisex. Acesta este un parfum nou Light My Fire a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Sidonie Lancesseur. Parfumul prezinta chimion, fan, paciuli, vetiver, miere, vanilie si tutun.

chimion fan paciuli vetiver miere vanilie tutun

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Light My Fire by By Kilian.

Light My Fire Recenziile parfumurilor

ancaan
ancaan

Light My Fire este un parfum relativ usor de purtat, situat la granita dintre masculin si feminin, dar totusi, il vad mai usor de indragit de domni. Incepe dulce si zemos, fructat, cu un miros asemanator acelui soi de mar fainos, rosu, copt. Cred ca se numeste bot de iepure. Dupa cateva momente as fi putut sa jur ca are miere si rom negru, dar e o dulceata aerisita, transparenta. De fapt, un fel de pahar cu rom, in care s-a pus o linguria de miere. Nimic dens, nimic complicat. Ajuns in drydown, parfumul capata nuante pamantii, usor spicy si putin cam dirty. Chimionul este foarte subtil si stiu ca el, impreuna cu patchouli, este vinovat de acest lucru. Tutunul devine din ce in ce mai evident si va fi nota principala in compozitie. Per total, parfumul imi miroase a acel tutun fructat si maruntit pentru pipa. Mai degraba l-as fuma, decat sa il port :)
Sta cam lipit de piele si nu e nimic special in acest parfum. Nu este urat, dar nu merita achizitionat.

Este un lemnos destul de catifelat, dar si destul de masculin. Dupa nasul meu, acesta ar contine tutun si santal... asa miroase. Paciuli este bland, nu zgarie, iar mierea este in cantitate mica. Are un iz warm-spicy, este rotund si destul de elegant, dar imi pare cam masculin si nu prea inventiv...
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre By Kilian Light My Fire fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre By Kilian Light My Fire, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Light My Fire dupa By Kilian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Light My Fire de By Kilian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Boadicea the Victorious Ardent Serge Lutens Fille en Aiguilles Xerjoff More Than Words MDCI Parfums Cuir Garamante Lubin Akkad Sospiro Perfumes Accento Amouage Memoir Woman Byredo Bal d'Afrique J.F. Schwarzlose Berlin Rausch MDCI Parfums Les Indes Galantes Frederic Malle Portrait of a Lady Cacharel Gloria WIDIAN IV Carner Barcelona Tardes Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Keiko Mecheri Attar de Roses Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Frederic Malle Iris Poudre Juliette Has A Gun Vengeance Extreme