Designeri » B » Floral « Grupuri

Love and Tears By Kilian unisex

Love and Tears By Kilian unisex

Love and Tears de By Kilian este un parfum Floral unisex. Love and Tears a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt bergamot, petit grain, lavanda si galbanum; notele de mijloc sunt iasomie, iasomie de apa, ylang-ylang, narcisa, floare de portocal si lacramioare; Notele de baza sunt cedru, styrax si lichen.

bergamot petit grain lavanda galbanum

iasomie iasomie de apa ylang-ylang narcisa floare de portocal lacramioare

cedru styrax lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Love and Tears by By Kilian.

Anais Anais

Love and Tears Recenziile parfumurilor

Ooooooo! Un floraaaaallllll! Incepe verde, aproape amar, urmand ca in scurt timp sa apara flori suave, minunate! Simt iasomie, lacrimioare, levantica, toate foarte realistic redate. Este un miros suav, frumos, fara pic de dulceata, verde, tanar. Cred ca e primul Kilian in care nu simt miere. Este de folosit in primaverile insorite, poate chiar vara. Baza parfumului este usor aspra si parca putin acrisoara. Siajul si persistenta sunt medii (dureaza cam 5-6 ore)
Aaa... si eu nu il vad purtabil de catre un barbat...DELOC! Nota mea: 6/10

cristina
cristina

IASOMIE,IASOMIE,IASOMIE+ylang-ylang si lacramioare, vesel si optimist parca te-ai afla in gardina raiului!Perfect pt. iubitorii de parfumuri florale. Siaj mediu, persistenta + 6ore.

Love and Tears by By Kilian 2.25 out of 5 based on 9 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre By Kilian Love and Tears fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre By Kilian Love and Tears, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Love and Tears dupa By Kilian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Love and Tears de By Kilian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Cherry Blossom Princesse Marina De Bourbon Eau de Lys Lomani Cruiser for Women Parfums Berdoues Violettes de Toulouse Eau de Toilette Hampton Sun Privet Bloom Lanvin Arpege Eclat d`Arpege Molinard Bois Fleuri Oriflame Voyage Voyage Monaco Chic! Maison Francis Kurkdjian APOM Pour Femme O Boticario Acqua di Colonia Floral mark. mark Sophistique Bond No 9 Harrods Rose