Designeri » B » Oriental « Grupuri

Love by Kilian By Kilian de dama

Love by Kilian By Kilian de dama

caramel
Love by Kilian By Kilian de dama Imagini Love by Kilian By Kilian de dama Imagini Love by Kilian By Kilian de dama Imagini Love by Kilian By Kilian de dama Imagini Love by Kilian By Kilian de dama Imagini Love by Kilian By Kilian de dama Imagini

Love by Kilian de By Kilian este un parfum Oriental de dama. Love by Kilian a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Calice Becker. Notele de varf sunt neroli, bergamot, piper roz si coriandru; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie, trandafir, caprifoi si floare de portocal; Notele de baza sunt mosc, vanilie, zibeta, caramel, zahar si labdanum.

neroli bergamot piper roz coriandru

stanjenel iasomie trandafir caprifoi floare de portocal

mosc vanilie zibeta caramel zahar labdanum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Love by Kilian by By Kilian.

Le Plus Beau Jour de Ma Vie
Sweet Redemption
Havana Vanille
Reckless

Love by Kilian Recenziile parfumurilor

tubykap20
tubykap20

Too sweet for my taste! Ha! Am trait sa o vad si pe asta!
Am fugit de caprifoi in parfumuri,dar aici combinat cu floarea de portocal si celelalte generatoare de glicemie 200 e deja mai mult decat pot suporta! Chiar era nevoie de zahar peste caramel? De vanilie nici nu mai vorbesc... E vanilia aia prajituroasa care mi-a amintit de ce nu m-am putut intelege cu Havana Vanille. E aceeasi vanilie doar ca fara esenta de rom din raposatul meu HV... Sincera sa fiu pt mine Gourmand Coquin,HV si Love sunt din aceeasi poveste... Sa-mi fie cu iertare asemanarea cu vestita Gogoasa Infuriata,dar asa le simt,doar ca sunt niste gogosele fitzoase,cu umpluturi diferite...
In rest,consider ca degeaba a cheltuit banii Nea'Killian pe extractele pt celelalte note ca eu una nu vad ce ar putea domoli bomba calorica descrisa mai sus! In afara de durerea de cap care mi-o ofera,putea acel piper sa ma faca sa stranut eventual!
Dupa toate aceste neintelegeri dintre mine si Iubirea lui Killian,am decis ca nu avem un numitor comun si mergem fiecare pe drumul lui,recunoscandu-ne reciproc potentialul si calitatile native.

Interesant! Inceputul il simt ca si cand ar mirosi a struguri, defapt ca Fanta Madness:)) Vine apoi un miros mai dulce, de zahar, vanilie sau miere (sau toate deodata:)). Il simt bogat, rotund, fara stridente de nici un fel, nefiind prea greu, ci doar un floral frumos, acoperit cu miere. Nu simt nimic artificial in parfumul acesta, ci doar muuuult optimism, tinerete! Siaj si persistenta bune!
Nota mea: 8/10

Parfumul asta e pura magie! Merita savurat din plin. Este un amestec de seva mieroasa de flori albe, zahar si citrice. Incepe proaspat cu niste flori de neroli si caprifoi de acusi auzi si bazaitul albinelor care tocmai le viziteaza. Extrem extrem de natural si placut, primeste repede niste adaosuri de zahar si caramel, rezultand o compozitie irezistibila, floral-dulce cu iz de bezea. Parfumul va placea acelora care duc usor arome dulci si ispititoare. Te cam zapaceste de cap, dar o face placut, ca un sarut care te ia prin surprindere.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre By Kilian Love by Kilian fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre By Kilian Love by Kilian, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Love by Kilian dupa By Kilian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Love by Kilian de By Kilian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Lorenzo Villoresi Teint de Neige Tom Ford Noir de Noir Guerlain Mon Precieux Nectar Amouage Amouage Lyric Woman Frederic Malle Carnal Flower Serge Lutens Ambre Sultan Keiko Mecheri Loukhoum Frederic Malle Musc Ravageur Hermes 24 Faubourg Amouage Memoir Woman Christian Dior Dior Addict Bottega Veneta Bottega Veneta Serge Lutens Fourreau Noir Christian Dior Hypnotic Poison Boadicea the Victorious Ardent Serge Lutens Chergui Puredistance Opardu Tom Ford Tobacco Vanille