Designeri » B » Aromatic « Grupuri

Moonlight in Heaven By Kilian unisex

Vreau: 3

tropical
acorduri de cocos
Moonlight in Heaven By Kilian unisex Imagini Moonlight in Heaven By Kilian unisex Imagini Moonlight in Heaven By Kilian unisex Imagini Moonlight in Heaven By Kilian unisex Imagini

Moonlight in Heaven de By Kilian este un parfum Aromatic unisex. Acesta este un parfum nou Moonlight in Heaven a fost lansat in 2016. Creatorul acestui parfum este Calice Becker. Notele de varf sunt grapefruit, lamaie si piper roz; notele de mijloc sunt nuca de cocos, orez si mango; Notele de baza sunt boabe de tonka si vetiver.

grapefruit lamaie piper roz

nuca de cocos orez mango

boabe de tonka vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Moonlight in Heaven by By Kilian.

Moonlight in Heaven Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Batman & Robin, Bonnie & Clyde, Vodka & Tonic…Kilian & Calice Backer. Cei doi raman o echipa celebra de forta, imbatabila si de neoprit, iar parfumurile rezultate devin daca nu la unison adorate, cel putin controversate. Niciunul nu m-a lasat pana acum indiferenta, in mod cert. E si asta un ingredient picant al succesului.

Cu noul Moonlight in Heaven se pare ca s-au hotarat sa cinsteasca mai generos decat au putut chiar si in piersicosul Liaisons Dangereuse grupa olfactiva a fructatelor, cu un cast de note cel putin eclectic si un albastru saturat, ca de bolta cereasca ce puncteaza tema noctura a povestii.

Cu mango in prim plan dupa felul cum apare aici nu-mi amintesc sa fi mirosit chiar asa de multe. In alte parfumuri a fost prea bine melanjat cu alte ingrediente, sau poate prea artificial ca sa-l recunosc. Si poate inca imi placea atat de mult Manguier Metisse incat greu imi veni a crede ca, uite, mai apar si altii care pot scoate ceva la fel de admirabil din nota asta. Deci fructul e ok, e mango autentic, fie el acord sintetic sau natural, nu ma intereseaza, cert e ca imi evoca fara echivoc fructul exotic in cauza. Si ca sa nu stea singur si stingher a primit niste note sateliti toate mai firave ca intensitate, dar care contribuie la alcatuirea unei constelatii de arome placute.

Nu stiu cum miroase orezul (?!) si ce aport aduce, dar in rest pot garanta pe prezenta laptelui de cocos (nu fulgii dulci - Raffaello gen mi se pare ca e altul de la Comptoir Sud Pacifique), pe grapefruit si eventual ceva vag, o umbra de tonka…Vetiverul si piperul sunt praf stelar, comparativ cu nota de mango mare cat Jupiter. Prin urmare, parfumul incepe si ramane un fructat-aromat, nepatinand nici inspre o limonada, nici inspre gurmanderie. E undeva pe la mijloc, numai bun ca parfum de zile insorite mai degraba decat de nopti paradisiace cu luna plina.

Cam plapand in siaj, dar cu o longevitate multumitoare pentru un parfum cu un meniu bogat in fructe. Iar legat de pronosticuri, tinand cont ca tema lui e trendy ar putea sa prinda la multi si daca nu va deveni un succes rasunator, cel putin cred ca o sa aiba parte de comparatii favorabile.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre By Kilian Moonlight in Heaven fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre By Kilian Moonlight in Heaven, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Moonlight in Heaven dupa By Kilian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Moonlight in Heaven de By Kilian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Aromatic
Sonia Rykiel Rykiel Homme Cattier Eau de Provence Avon Christian Lacroix Absynthe L`Occitane en Provence Organic Certified Lavender Fragrance Playboy Playboy Malibu O Boticario North Wind Playboy Ibiza Demeter Fragrance Black Russian Demeter Fragrance Ginseng Root Benetton Benetton Blu Man Truefitt & Hill 1805 Azzaro Azzaro Aqua Verde