Designeri » B » Floral Acvatic « Grupuri

Water Caligraphy By Kilian unisex

Water Caligraphy By Kilian unisex

acvatic
Water Caligraphy By Kilian unisex Imagini

Water Caligraphy de By Kilian este un parfum Floral Acvatic unisex. Water Caligraphy a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Calice Becker. Notele de varf sunt nufar si grapefruit; notele de mijloc sunt iasomie si magnolie; Notele de baza sunt vetiver si cardamom.

nufar grapefruit

iasomie magnolie

vetiver cardamom

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Water Caligraphy by By Kilian.

Water Caligraphy Recenziile parfumurilor

Adelinasworld
Adelinasworld

Acest parfum este unul usor, relaxant, perfect pentru diminetile de vara cand ma trezesc magaiata de soare si pe strazi miroase a stropi de apa si a flori. Buchetul de arome este simplu, dar frumos alcatuit si pe pielea mea notele se dezvaluie una cate una. Grapefruitul a aparut primul, revigorant si putin ascutit, apoi notele florale si-au facut simtita prezenta, chiar daca radiau doar in jurul incheieturilor mainilor mele.. Baza este la fel de proaspata, scaldata in vetiver.

Cu toate ca are un siaj si o persistenta destul de slabe, e un parfum altfel, intim, o aroma care nu mi-a lasat impresia de artificial. Acest parfum e ca o poezie, scrisa intr-o gradina japoneza printre nuferi si vise.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre By Kilian Water Caligraphy fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre By Kilian Water Caligraphy, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Water Caligraphy dupa By Kilian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Water Caligraphy de By Kilian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Givenchy Play Intense Givenchy Organza Indecence Serge Lutens Fourreau Noir Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Christian Dior Dior Homme Intense Lancome O de L`Orangerie Parfumerie Generale PG10 Aomassai Thierry Mugler Alien Liqueur de Parfum By Kilian Back to Black Christian Dior Midnight Poison Molinard Habanita Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Lorenzo Villoresi Teint de Neige Thierry Mugler Alien Sunessence Edition Limitee 2011 Or d`Ambre Christian Dior J`Adore L`Or Tom Ford Noir de Noir Keiko Mecheri Loukhoum Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Frederic Malle Carnal Flower Agent Provocateur Agent Provocateur