Designeri » B » Oriental Lemnos « Grupuri

1996 Inez & Vinoodh Byredo unisex

1996 Inez & Vinoodh Byredo unisex

Vreau: 1

1996 Inez & Vinoodh Byredo unisex Imagini

1996 Inez & Vinoodh de Byredo este un parfum Oriental Lemnos unisex. 1996 Inez & Vinoodh a fost lansat in 2013. Nota de varf este boabe de ienupar; notele de mijloc sunt violeta si stanjenel; Notele de baza sunt ambra, pielarie si paciuli.

boabe de ienupar

violeta stanjenel

ambra pielarie paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 1996 Inez & Vinoodh by Byredo.

1996 Inez & Vinoodh Recenziile parfumurilor

Michelle
Michelle

Parfumul acesta mi-a adus aminte, în primele secunde, de Mon parfum cherie, par Camille şi m-am bucurat că am găsit un alt "paciulos" care se anunţa candidat la lista de dorinţe. Drumurile celor două parfumuri nu sunt însă comune, şi la acesta de faţă intră în scena irisul şi violeta, care îl mai domolesc puţin, dându-i şi un caracter puţin pudrat (care e însă de foarte scurtă durată), pe un fond de paciuli şi ambră. Spre final, ambra cucereşte scena. Din păcate, eu simt şi pielăria, cu care nu m-am obişnuit în parfumerie şi care nu îmi place deloc. Dar lăsând acest aspect deoparte, nu am cum să nu recunosc că e un parfum deosebit, realizat cu măiestrie. Siaj moderat, persistenţă bună. Potrivit pentru vreme rece.

Un parfum superb, ambrat-lemnos si destul de pudrat, in care irisul se impleteste foarte frumos cu ambra si paciuli, plus doar un touch de pielarie. Rezultatul este un parfum totalmente unisex, poate mai mult masculin, dar foarte frumos lucrat, cu adevarat special! Potrivit pentru seara si/sau toamna-iarna, si mai ales pentru vreme ploioasa, imbraca frumos si cred ca merita achizitionat de cei care prefera ambra si paciuli. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 8,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Byredo 1996 Inez & Vinoodh fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Byredo 1996 Inez & Vinoodh, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 1996 Inez & Vinoodh dupa Byredo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 1996 Inez & Vinoodh de Byredo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Boadicea the Victorious Intense Amouage Amouage Gold pour Femme Molinard Nirmala Nasomatto Narcotic Venus Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Tom Ford Noir de Noir Cartier Must de Cartier Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Serge Lutens Datura Noir Lolita Lempicka Lolita Lempicka Chanel Chanel N°5 Eau Premiere By Kilian Beyond Love Chloe Chloe Eau de Parfum E. Coudray Vanille Et Coco Ormonde Jayne Tolu Serge Lutens Jeux de Peau Parfumerie Generale PG13 Brulure de Rose Etat Libre d`Orange Bijou Romantique Serge Lutens Fleurs d'Oranger