Designeri » B » Floral Verde « Grupuri

Green Byredo unisex

Green Byredo unisex

migdale
Green Byredo unisex Imagini Green Byredo unisex Imagini

Green de Byredo este un parfum Floral Verde unisex. Green a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt petit grain si salvie; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir, caprifoi si violeta; Notele de baza sunt boabe de tonka, mosc si migdale.

petit grain salvie

iasomie trandafir caprifoi violeta

boabe de tonka mosc migdale

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Green by Byredo.

Green Recenziile parfumurilor

Un parfum placut pentru vara! Incepe aromatic si destul de astringent, insa in scurt timp devine floral si delicat, foarte feminin. Miroase a codite de flori gingase de caprifoi, asezate pe un manunchi de salvie. Are caracter fresh-i usor aromatic, iar eu nu simt nici urma de tonka sau migdale. Cu timpul se indulceste foarte putin, dar ramane un parfum usor, verde, potrivit pentru sezoane calde. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 8,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Byredo Green fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Byredo Green, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Green dupa Byredo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Green de Byredo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Verde
Guerlain Aqua Allegoria Lilia Bella Estée Lauder Pleasures Gwyneth Paltrow Limited Edition Eau Jeune Orange Riviera Pierre Balmain Vent Vert Victorio & Lucchino Agua de Rocio Menard Eau de M Soar Avon 50's glam Guerlain Purple Fantasy Potter & Moore Tea Rose and Sage La Bouquetiere La Narratrice Tokyo Milk Parfumarie Curiosite Gin & Rosewater Yves Rocher Comme une Evidence Limited Edition 2010