Designeri » B » Lemnos Aromatic « Grupuri

Gypsy Water Byredo unisex

Gypsy Water Byredo unisex

Avut: 1

Gypsy Water Byredo unisex Imagini Gypsy Water Byredo unisex Imagini

Gypsy Water de Byredo este un parfum Lemnos Aromatic unisex. Gypsy Water a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt bergamot, lamaie, piper si ienupar; notele de mijloc sunt tamaie, ace de pin si radacina de stanjenel; Notele de baza sunt ambra, vanilie si lemn de santal.

bergamot lamaie piper ienupar

tamaie ace de pin radacina de stanjenel

ambra vanilie lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Gypsy Water by Byredo.

Gypsy Water Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

Unde sunt iluziile mele / Care le-am avut? :)
Asteptam culori, accente , inflorituri, stridente chiar. Dar hei! Nebuna eu sa astept sa iasa cu scantei cand suedezii se apuca s-o arda gypsy.
Altfel, parfum la locul lui, bun de numa’ pentru cine prefera genul lemnos aromatic in varianta pentru incepatori/grupa pregatitoare. Schema corecta cu citrice, piper, ienupar , pin, santal. O stim pe de rost.
Prin venele subtiri ii curge totusi gena Byredo pentru ca simt clar cromozomul din megahitul Bal d’Afrique. Doar ca in Gypsy Water e cu anomalii : persistenta scazuta si siajul practic inexistent. Dupa pulverizare trebuie sa-l mirosi pe fast forward ca sa prinzi ceva din el dar atat cat se simte nu se face de ras, mai ales ca varful woody aromatic trece rapid si ramane, chiar daca reprezentat fantomatic, acel “acord alb” de mare frumusete si mai ales puritate intalnit in multe parfumuri ( Artemisia, Pure Eve, L’Eau par Kenzo Indigo si altele) .
Parfumul s-a vrut o evocare a stilului de viata gypsy , neingradit,nomad,efervescent,aproape de natura.
Doar ca suedezii au facut si ei ce au putut si probabil cand s-au dus pt documentarea live au surprins exact momentul cand toata satra doarmea dusa. Atat de dusa incat nu i-au latrat nici macar cainii adormiti si ei pe sub carutele cu coviltir.

catpower
catpower

Mi-am tot batut capul sa-mi dau seama de ce-mi aduce aminte, pentru ca stiam mirosul foarte bine...caramele Maoam de lamaie, miroase la fel ca si caramelele in primele 10 minute, dupa care dulceata dispare si apare putina tamaie si piper pe langa lamaie, iar dupa vreo 15-20 minute tot ce mai simt e un miros vag de lamaie...asta daca-mi bag nasul la incheietura, in 30 minute s-a dus cu totul. Pe scurt, mare dezamagire!

Este un parfum discret (defapt extreeeem de discret!) cu miros de lamaie si un strop de tamaie. Doar atat simt... Nu este nici creativ, nici inventiv, nici... nimic! Am impresia ca miros o colonie ieftina, extrem de diluata...
Deci, siaj zero, persistenta moderata. Nota mea: 3/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Byredo Gypsy Water fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Byredo Gypsy Water, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Gypsy Water dupa Byredo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Gypsy Water de Byredo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Atelier Cologne Trefle Pur Byredo La Tulipe Hermes Un Jardin Sur Le Toit Amouage Honour Woman Cartier La Panthere Atelier Cologne Silver Iris Caron Fleur de Rocaille (1993) Hermes 24 Faubourg La Prairie Midnight Rain Guerlain La Petite Robe Noir Cartier Baiser Vole Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Lalique Encre Noire Bottega Veneta Bottega Veneta Dolce&Gabbana Velvet Desire Prada Infusion d`Iris Eau de Toilette Cartier Eau de Cartier Concentree Annick Goutal Rose Splendide Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Annick Goutal Quel Amour!