Designeri » B » Floral Fructat « Grupuri

Pulp Byredo unisex

Pulp Byredo unisex

Pulp Byredo unisex Imagini Pulp Byredo unisex Imagini

Pulp de Byredo este un parfum Floral Fructat unisex. Pulp a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt bergamot, cardamom si coacaze negre; notele de mijloc sunt smochina, mar rosu si floarea tiare; Notele de baza sunt cedru, pralina si floare de piersic.

bergamot cardamom coacaze negre

smochina mar rosu floarea tiare

cedru pralina floare de piersic

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Pulp by Byredo.

Pulp Recenziile parfumurilor

Un parfum foarte jucaus, fructat si simpatic, potrivit primaverii. Ingredientele au o calitate buna, asadar parfumul nu imi displace! Miroase a mar rosu, smochine si coacaze, pe o baza delicioasa de pralina. Mie imi pare foarte feminin parfumul acesta, poate chiar usor pueril, asadar nu stiu cum ar putea un barbat sa-l poarte...
Siaj si persistenta bune. Evaluare: 9/10

Cezar1988
Cezar1988

Cel mai fruitty parfum pe care il poti cumpara. Are o nota dominanta de mar verde (granny smith) ceva mai acrisor, nu de mar rosu. Nu prea evolueaza in decursul celor 12 ore, ceea ce imi place enorm. Primul impact este cu siguranta "WOW" dar poate fi prea mult pentru cei ce nu adora genul acesta de parfumuri. Sunt sigur ca nota de floare de piersica contribuie la feeling-ul foarte dulce pe care Pulp il are, dar nu dominant ca in Bond No. 9 Andy Warhol. Foarte unic, foarte jucaus, 100% unisex. 8-10 ore de buna dispozitie sunt garantate. Sillage destul de puternic, 3-4 sprays sunt suficiente.

eu_alin1
eu_alin1

Un parfum cu un silaj si o persistenta extraordinara.
BYREDO are parfumuri cu adevarat de nisa insa acest parfum nu reuseste sa ma capteze,nu ca as avea eu un nas fin,dar notele din piramida olfactiva desi sunt pe placul meu,nu lucreaza bine impreuna si sigur asta este parerea mea.
9.5 longevitate
9.5 silaj
7.5 parfum.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Byredo Pulp fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Byredo Pulp, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Pulp dupa Byredo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Pulp de Byredo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Homme Intense Frederic Malle Musc Ravageur Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Soir By Kilian Back to Black Xerjoff Regio Clive Christian C for Men Phaedon Tabac Rouge Serge Lutens Chergui Creed Royal Oud Tom Ford Tobacco Vanille Christian Dior Eau Sauvage Xerjoff More Than Words Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Clive Christian V for Men Tom Ford Amber Absolute Frederic Malle Bigarade concentree Roja Dove Fetish Pour Homme Humiecki & Graef Askew Xerjoff Fiero Naomi Goodsir Bois d'Ascese