Designeri » B » « Grupuri

Seven Veils Byredo unisex

Seven Veils Byredo unisex

fin condimentat

Seven Veils de Byredo este un parfum unisex. Seven Veils a fost lansat in 2011. Parfumul prezinta morcov, piper roz, vanilie, trandafir, wisteria, orhidee si lemn de santal.

morcov piper roz vanilie trandafir wisteria orhidee lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Seven Veils by Byredo.

Seven Veils Recenziile parfumurilor

Roxxanna
Roxxanna

Un parfum intoxicant de frumos! Nici nu ma mai intereseaza ce contine, ce se simte, sau ce combinatie nastrusnica da nastere acestei licori hipnotizante. Nu pot decat sa inhalez cu nesat si sa fiu fericita! Un seducator par excellence, dulce ca pacatul, insinuant si adictiv. Numele cred ca e perfect, imi pot imagina cu usurinta o Salomee atatand si ravasind simturile tuturor, mai ales in interpretarea Ritei Hayworth. Persistenta e de vis, cel putin 12 ore.

Un parfum intens si bogat, ce incepe cu miros floral usor vintage (defapt seamana cu floralele anilor 80-90), urmand apoi sa se indulceasca foarte mult de la vanilie si sa vina izul ciudat al morcovului. Da, nota de morcov se simte pe pielea mea in prim-plan, dar e ca o prajitura cu morcovi pentru ca parfumul ramane dulce, intens si usor piperat.
Este un parfum cu un miros inventiv, dar izul acela de morcov nu ma prea multumeste, dar, il vad potrivit sezoanelor reci (poate mai degraba iarna), are siaj moderat-bun si persistenta buna. Evaluare: 6,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Byredo Seven Veils fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Byredo Seven Veils, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Seven Veils dupa Byredo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Seven Veils de Byredo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

L`Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons The Different Company Sublime Balkiss Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Serge Lutens Jeux de Peau Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Serge Lutens Feminite du Bois Lubin Korrigan Byredo Bal d'Afrique Giorgio Armani Emporio Armani Lei L`Artisan Parfumeur Onde Sensuelle Viktor&Rolf Flowerbomb Robert Piguet Fracas Chanel Chanel No 19 Poudre Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte M. Micallef Night Aoud Byredo Black Saffron Byredo La Tulipe Comme des Garcons Daphne Xerjoff Shunkoin By Kilian Beyond Love