Designeri » C » Floral Fructat « Grupuri

Amor Amor Cacharel de dama

Amor Amor Cacharel de dama

Amor Amor Cacharel de dama Videouri
Amor Amor Cacharel de dama Imagini Amor Amor Cacharel de dama Imagini Amor Amor Cacharel de dama Imagini Amor Amor Cacharel de dama Imagini Amor Amor Cacharel de dama Imagini Amor Amor Cacharel de dama Imagini Amor Amor Cacharel de dama Imagini Amor Amor Cacharel de dama Imagini Amor Amor Cacharel de dama Imagini Amor Amor Cacharel de dama Imagini Amor Amor Cacharel de dama Imagini Amor Amor Cacharel de dama Imagini

Amor Amor de Cacharel este un parfum Floral Fructat de dama. Amor Amor a fost lansat in 2003. Amor Amor a fost creat de Laurent Bruyere si Dominique Ropion. Notele de varf sunt coacaze negre, portocala, mandarina, cassia, grapefruit si bergamot; notele de mijloc sunt caisa, crin, iasomie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt ambra, boabe de tonka, vanilie, cedru de Virginia si mosc.

coacaze negre portocala mandarina cassia grapefruit bergamot

caisa crin iasomie lacramioare trandafir

ambra boabe de tonka vanilie cedru de Virginia mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Amor Amor by Cacharel.

Love Potion
Glamour
B.U. Heartbeat
Oriental
Ari

Amor Amor Recenziile parfumurilor

feuille.d.hiver
feuille.d.hiver

s-a banalizat pentru că "dispune" de n copii. purtat el însuşi este foarte reuşit încă. înţelegi de ce s-a vrut reproducerea lui. percep un coş cu fructe complementat de dulciuri de care se bucură o gaşcă de copii veseli în timp ce mamele lor fumează ţigări fine, beau lichioruri dulci şi sporăvăiesc. altfel zis, o combinaţie de inocent şi sultry un pic cam siropoasă, desuetă, dar care încă poate atrage.
parfum de primăvară caldă, de vară şi de toamnă tânără.

Sorana P
Sorana P

Il am. Nu face parte din Top 10 al preferintelor mele dar l-am primit cadou asa ca foarte rar ma mai dau cu el. Este un parfum tipic pentru Cacharel ; foarte fructat si floral si intr-adevar, si in opinia mea, pentru femei pana in 20 de ani.

Dana Maria
Dana Maria

Nu cred ca suntem noi in masura sa spunem cat de calitative sunt ingredientele, avand in vedere faptul ca nu am fost prezente la fabricarea sa. Si nici maestre in chimie nu cred ca suntem toate. Fiecare isi da cu parerea in functie de cum percepe aromele, dar cand pentru anumite persoane majoritatea parfumurilor miros a plastic... tind sa cred ca nu e vina parfumului.
Referitor la Amor Amor, e un parfum de purtat de fetele sub 20 de ani, e foarte tineresc si vioi, insa destul de comun in sensul ca mirosul sau a fost copiat de multe alte firme.

ralucucky
ralucucky

Este parfumul adolescentei mele. Am avut cred 5 sau 6 sticlute de Amor Amor de-a lungul timpului, am primit foarte multe complimente atunci cand il purtam. Acum insa, dupa ce am descoperit noi si noi parfumuri, nu m-as mai intoarce la el. Pentru o fata tanara insa este o alegere potrivita: parca indeamna la flirt si la joaca.

Ler0y
Ler0y

daca vreti o parere de la un baiat, miroase foarte bine, iese in evidenta, persista foarte mult, atrage atentia si e sexy si tineresc; e parfumul care il asociez cu prima intalnire, pentru ca atunci cand am cunoscut-o pe prietena mea, il avea.
nota 10/10.

Miroase ca parfumurile de la Oriflame. O vanilie cu coacaze negre si portocale, destul de delicios, insa cu ingrediente de slaba calitate. Siaj si persistenta slabe. Nota mea: 2/10

adamescuandra
adamescuandra

un parfum cu aroma de citrice si dulceag este ok pentru a fi purtat zi de zi pacat ca nu dureaza mult pe pielea mea (2 , 3 ore).

roxana05
roxana05

E un parfum tineresc, e ca o budinca de vanilie cu fructe, se potriveste strict sub 25 de ani.

Adelinasworld
Adelinasworld

Ei bine, acest parfum nu imi spune absolut nimic. E banal si nu iese in evidenta. Il purta o colega in liceu zilnic si poate de atunci m-am saturat de el. Ca si note ar trebui sa imi placa, dar il simt prea...simplu alcatuit, nu evolueaza.

giulia iulia

ma asteptam sa fie mai bun,dar mai bun e noa

giulia iulia

nu mi place ,l am daruit,e prea dulceag,tineresc,parca pt adolescente e ideal,

cris82
cris82

M-am indragostit de el la mare in 2005. Anul acesta mi l-am cumparat, este foarte placut, tineresc, usor. In serile de vara este extraordinar de purtat. L-am luat cu mine in concediu, atat la mare, cat si la munte si imi dadea o stare incantatoare, de energie si fericire, datorita citricelor din notele de varf. L-as mai cumpara si alta data.

iulianada
iulianada

Imi aduce aminte de vara anului 2010 si de plimbarile pe malul marii in serile racoroase :X:X:X 8->

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cacharel Amor Amor fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cacharel Amor Amor, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Amor Amor dupa Cacharel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Amor Amor de Cacharel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Giorgio Armani Armani Code for Women Versace Crystal Noir Christian Dior Dior Addict Givenchy Organza Christian Dior Dolce Vita Lancome La Vie Est Belle Kenzo Kenzo Amour Cerruti 1881 Chanel Coco Eau de Parfum Tom Ford Tobacco Vanille Thierry Mugler Alien Christian Dior Midnight Poison Dolce&Gabbana The One Kenzo Flower by Kenzo Burberry Burberry Brit Yves Saint Laurent Cinema Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Thierry Mugler Alien Liqueur de Parfum Chanel Coco Mademoiselle Givenchy Ange ou Demon