Designeri » C » Floral « Grupuri

Anais Anais Cacharel de dama

Anais Anais Cacharel de dama

Anais Anais Cacharel de dama Videouri
Anais Anais Cacharel de dama Imagini Anais Anais Cacharel de dama Imagini Anais Anais Cacharel de dama Imagini Anais Anais Cacharel de dama Imagini Anais Anais Cacharel de dama Imagini Anais Anais Cacharel de dama Imagini Anais Anais Cacharel de dama Imagini Anais Anais Cacharel de dama Imagini Anais Anais Cacharel de dama Imagini Anais Anais Cacharel de dama Imagini Anais Anais Cacharel de dama Imagini

Anais Anais de Cacharel este un parfum Floral de dama. Anais Anais a fost lansat in 1978. Anais Anais a fost creat de Roger Pellegrino, Robert Gonnon, Paul Leger si Raymond Chaillan. Notele de varf sunt floare de portocal, lavanda, galbanum, caprifoi, zambila, lamaie, bergamot, coacaze negre si crin alb; notele de mijloc sunt iasomie marocana, caprifoi, garoafa, tuberoza, stanjenel, crin, , radacina de stanjenel, ylang-ylang, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt pielarie, lemn de santal, ambra, paciuli, mosc, lichen, vetiver, tamaie si cedru.

floare de portocal lavanda galbanum caprifoi zambila lamaie bergamot coacaze negre crin alb

iasomie marocana caprifoi garoafa tuberoza stanjenel crin radacina de stanjenel ylang-ylang lacramioare trandafir

pielarie lemn de santal ambra paciuli mosc lichen vetiver tamaie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Anais Anais by Cacharel.

Love and Tears

Anais Anais Recenziile parfumurilor

Mellymel
Mellymel

Ce ti-e si cu gusturile astea... Unele nu il suporta, eu in schimb il ador. Nu ma mai satur sa miros sticla. E un floral pudrat fara a fi dulce. Sincer e unic. Nu am mai mirosit un asa parfum. ce as schimba la el e siajul pentru ca nu se prea simte decat de foarte aproape.

Sorana P
Sorana P

Nu l-am avut dar il vreau ....sa il fac cadou mamei mele. Este unul dintre parfumurile copilariei mele....atunci cand toate artistele (mama a fost balerina la Opera Romana) se dadeau cu el. Imi aduce aminte de copilaria mea si mi-e dor de ea :). Si chiar daca a fost reformulat....sigur, pe undeva, am sa recunosc ceva din copilaria mea :)

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Bietul parfum, cu atatea recenzii negative trebuia sa-l incerc.Si am avut ocazia cand l-am primit cadou.Ma indoiesc ca as fi primit un parfum datand anterior reformularii atat de hulita.Deci am deschis flaconul si mi-am facut curaj.Intr-o epoca de explozie a parfumurilor de nisa, cu mirosuri care mai de care mai grele sa nu le spun altfel,o epoca in care parfumurile cu ingrediente naturale poate reprezinta un procent de 10% din piata,nu vreau sa pomenesc cuvantul"sintetic".Poti sa spui eventual ca un parfum este sau nu bine facut.Mai mult, poti sa spui prin prisma propriilor simturi, dupa cat de dezvoltate iti sunt si bineinteles dupa propriile preferinte daca iti place si de ce.
Parfumul este un floral opulent.Asa il simt eu si daca ai o problema cu narcisa, zambila, garoafa luate individual, combinatia lor probabil ti s-ar parea otravitoare.Cine prefera parfumurile usoare, delicate,suave,nu are rost sa incerce acest parfum.Daca anterior reformularii a fost altfel, nu am de unde sa stiu.Pot sa spun ca prima senzatie pe care am avut-o mirosindu-l a fost aceea de familiaritate.Era ceva cunoscut, des intalnit. Ingredientele listate sunt extrem de numeroase, unul si unul cum s-ar zice.Nu te poti astepta cu o lista de ingrediente al caror miros este atat de puternic si unele chiar apasatoare decat la un parfum opulent, cu un miros destul de greu.Dar cripta...n-as zice.In concluzie, fata de alte parfumuri incercate pe care cu toata bunavointa nu le-am putut tolera,chiar daca erau ridicate la rang de opera de arta,pentru mine Anais, e un parfum floral, puternic, dar purtabil daca il dozezi corespunzator.Chiar daca nu e genul meu, il voi lua in considerare cand voi dori"sa schimb macazul".

angel
angel

L-am primit cadou... E groaznic!!!!! Mai ales ca eu nu sunt mare fana a parfumurilor astea lejere si...SINTETICE

La vremea cand purtam doar genul flower green, era preferatul meu. Acum nu-l pot suferi, mi se pare extrem de sintetic si de aspru. De curand, si l-a cumparat o colega si miroase oribil, oribil...

tubykap20
tubykap20

Perfect de acord cu Jade! E o mutatie intre un crin si o zambila (Doua flori pe care eu le urasc impreuna cu Narcisa si mirosul lor...de cripta!)de pe alta planeta ambele! Pfiuuu! Groaznic!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cacharel Anais Anais fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cacharel Anais Anais, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Anais Anais dupa Cacharel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Anais Anais de Cacharel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lacoste Lacoste Pour Femme Lancome Poeme Cerruti 1881 Kenzo Flower by Kenzo Givenchy Organza Prada L`Eau Ambree Juliette Has A Gun Lady Vengeance Prada Infusion d'Iris Guerlain Shalimar Giorgio Armani Armani Code for Women Christian Dior Midnight Poison Chanel Coco Mademoiselle Chanel Coco Eau de Parfum Chanel Allure Sensuelle Givenchy Amarige Christian Dior Dune Guerlain Idylle Christian Dior Hypnotic Poison Dolce&Gabbana The One Estée Lauder Sensuous