Designeri » C » Oriental Lemnos « Grupuri

Gloria Cacharel de dama

migdale
cirese
nuci
Gloria Cacharel de dama Imagini Gloria Cacharel de dama Imagini Gloria Cacharel de dama Imagini

Gloria de Cacharel este un parfum Oriental Lemnos de dama. Gloria a fost lansat in 2002. Creatorul acestui parfum este Olivier Cresp. Notele de varf sunt ambra, amaretto, trandafir japonez si trabdafir bulgaresc; notele de mijloc sunt piper alb, ambra, vanilie si flori albe; Notele de baza sunt boabe de tonka, migdale, cirese, cedru si styrax.

ambra amaretto trandafir japonez trabdafir bulgaresc

piper alb ambra vanilie flori albe

boabe de tonka migdale cirese cedru styrax

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Gloria by Cacharel.

Pepper Jasmine Gaiac Wood Passion Fruit
B. United Woman

Gloria Recenziile parfumurilor

Parfumul imi pare mai degraba un oriental-vanilat, decat un oriental-lemnos. Este foarte bine facut, cu ingrediente de calitate, este dulce insa nu merge in extrem. Il simt destul de ambrat, chiar delicios, cu miros de cirese coapte, tonka, migdale si ambra. Este realmente pacat ca a fost intrerupt! Siajul este moderat, insa persistenta este ok. Nota mea: 8/10

arianperfume
arianperfume

Buna,

Incercati de la Korres, varianta EDT Pepper Jasmine Gaiac Wood, seamana foarte bine.
Eu il am alaturi de o miniatura Gloria si mi se par foarte apropiate ca si miros. Apele de toaleta de la Korres le gasiti si la 25 EUR la reduceri.

Cyanilla
Cyanilla

Cel mai reusit parfum al casei Cacharel din toate timpurile ajuns sa fie aruncat in uitare fara explicatii pentru fani.Ani de-a randul am sperat ca a fost o isteata miscare de marketing ca sa il relanseze, sau macar sub alta forma si denumire.Discontinuat pana si din memoria colectiva, aproape nimeni nici macar nu isi mai aduce aminte acum de "gurmanda" Gloria.

Inchipuiti-va un latte cu lichior amaretto si cirese servit pe o terasa inconjurata de trandafiri intr-o dimineata tarzie si calda de iunie.

Piperul ajuta la un moment dat sa nu para gretos.Pe pielea mea se dezvolta foarte echilibrat si petrecem pana si noaptea impreuna.

Designul sticlei e auster, doar un val de reflexii colorate face trimitere catre latura jucausa a compozitiei.
Dulce si iute, Gloria imi creeaza un soi de sentiment de snobism pozitiv (daca o fi existand asa ceva), o irepetabilitate, o creativitate exploziva.

Niciun alt parfum nu va putea macar pune semn egal, daramite sa depaseasca glorioasa si mult iubita mea Gloria.

Madalina Buleandra
Madalina Buleandra

Din pacate, Cacharel nu mai comercializeaza acest parfum (am fost placut surprinsa cand am aflat acum 4 ani ca angajatele Douglas nici macar nu auzisera de asa ceva). Am numai amintiri frumoase legate de acesta: primul parfum pe care l-am primit cadou cand am intrat la facultate, prima dragoste, prima noapte pasionala. :) Cateva reminiscente parfumate mai pot fi insa intalnite pe e-bay.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cacharel Gloria fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cacharel Gloria, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Gloria dupa Cacharel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Gloria de Cacharel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance Hermes L’Ambre des Merveilles Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Shalimar Parfum Initial Xerjoff More Than Words Lorenzo Villoresi Teint de Neige Cartier La Panthere Tom Ford Noir de Noir Guerlain Insolence Eau de Parfum Amouage Memoir Woman Christian Dior Dune Giorgio Armani Sensi Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Hermes Kelly Caleche Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler Alien Essence Absolue Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Christian Dior Midnight Poison