Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

LouLou Cacharel de dama

LouLou Cacharel de dama

LouLou Cacharel de dama Videouri
LouLou Cacharel de dama Imagini LouLou Cacharel de dama Imagini LouLou Cacharel de dama Imagini LouLou Cacharel de dama Imagini LouLou Cacharel de dama Imagini LouLou Cacharel de dama Imagini LouLou Cacharel de dama Imagini

LouLou de Cacharel este un parfum Oriental Floral de dama. LouLou a fost lansat in 1987. Creatorul acestui parfum este Jean Guichard. Notele de varf sunt mimoza, stanjenel, crin, prune, lemn de scortisoara chinezeasca, violeta, cassia, iasomie si anason; notele de mijloc sunt tuberoza, floare de portocal, radacina de stanjenel, heliotrop si ylang-ylang; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc, rasina benzoica, vanilie si tamaie.

mimoza stanjenel crin prune lemn de scortisoara chinezeasca violeta cassia iasomie anason

tuberoza floare de portocal radacina de stanjenel heliotrop ylang-ylang

lemn de santal mosc rasina benzoica vanilie tamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about LouLou by Cacharel.

JoJo
Coral Flower

LouLou Recenziile parfumurilor

lily13ana

Acum ca am LouLou pot spune ca miroase superb, puternic in prima ora, usor intepator se domoleste si se indulceste pe masura ce trece timpul, ramanand doar un skinscent cu iz de prajitura dupa 2 ore. Mi-ar fi placut sa fie mai puternic pentru mai mult timp. Persista cam 7 ore pe pielea mea.

lily13ana

Era imbietor Loulou in prima jumatate de ora dupa pulverizare, nu ma puteam abtine sa il miros, am zis ca mi-l iau, insa s-a intamplat ceva, parfumul se indulceste inspre baza si poate fi foarte foarte gretos, si, avand rau de masina, dulceata aceea mi-a accentuat starea. As vrea sa mai am ocazia sa il mai testez, mi-e teama ca l-am judecat gresit. Tin minte ca se simtea un miros puternic de flori, foarte dulce si pudrat (esential pentru mine sa fie pudrat), parca pe ansamblu semana cu mirosul de flori de tei, cred ca de la combinatia de crin si tuberoza.

Elena Helen
Elena Helen

L-am avut acum multi ani si il mai vreau.Mi-a placut inca de la deschiderea initiala,dandu-mi o stare de confort.Loulou este un omagiu adus Louisei Brooks, actrita si dansatoare noncomformista si dezinhibata a anilor 30.In anii 80 si-a scris memoriile intitulate "Loulou la Hollywood".Reclama parfumului aduce in prim plan un personaj feminin cu parul scurt,retezat"a la Louisa Brooks"Mireasma se simte suav ca o matase ce lasa in urma un buchet de flori albe vintage, vanilate.E adevarat ca te trimite in lumea scenei,a cabaretului,a anilor 20,in epoca jazz,a filmului mut sau in lumea"Great Gatsby"Un parfum-poveste cu miresme senzuale,misterioase.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cacharel LouLou fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cacharel LouLou, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica LouLou dupa Cacharel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre LouLou de Cacharel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dolce Vita Givenchy Organza Chanel Allure Sensuelle Givenchy Hot Couture Chopard Casmir Christian Dior Dior Addict Christian Dior Hypnotic Poison Amouage Amouage Lyric Woman Keiko Mecheri Loukhoum Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Calvin Klein Obsession Thierry Mugler Womanity Guerlain Shalimar Guerlain Samsara Eau de Parfum Lancome Poeme Thierry Mugler Alien Sunessence Edition Limitee 2011 Or d`Ambre Chanel Allure eau de parfum Tom Ford Black Orchid Christian Dior Midnight Poison Chloe Love Eau Intense