Designeri » C » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Noa Cacharel de dama

Noa Cacharel de dama

Noa Cacharel de dama Videouri Noa Cacharel de dama Videouri
Noa Cacharel de dama Imagini Noa Cacharel de dama Imagini Noa Cacharel de dama Imagini Noa Cacharel de dama Imagini

Noa de Cacharel este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Noa a fost lansat in 1998. Creatorul acestui parfum este Olivier Cresp. Notele de varf sunt prune, note verzi, frezie, piersica, bujor si mosc alb; notele de mijloc sunt iarba verde, crin, iasomie, ylang-ylang, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt coriandru, lemn de santal, boabe de tonka, vanilie, cafea, tamaie si cedru.

prune note verzi frezie piersica bujor mosc alb

iarba verde crin iasomie ylang-ylang lacramioare trandafir

coriandru lemn de santal boabe de tonka vanilie cafea tamaie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Noa by Cacharel.

Cabotine Fleur d’Ivoire

Noa Recenziile parfumurilor

raluca maria
raluca maria

un parfum tineresc, discret, elegant.

adamescuandra
adamescuandra

imi place acest parfum este dragut

Liviu
Liviu

Mi-a placut foarte mult acest parfum cand l-am mirosit prima oara! Un amestec de cafea, lapte,vanilie si bujor. Dupa 40-50 minute totul se transforma in miros de lapte de corp din acela cu migdale. Pacat ca nu are siaj, persistenta e acceptabila. Cred ca e de dat seara la culcare! Glumesc Sotia l-a primit cadou si fireste ca la facut la randul ei cadou!

ametist
ametist

Un parfum,mai bine spus parfumel,atat este de slab.Miros nedefinit,totusi pot spune ca este un miros floral,slab,nu persista mai mult de 1-2 ore(pe pielea mea).Si parfumul pentru copii al fiicei mele persista mai mult,la un pret muuuult mai mic.In concluzie ,eu personal,cred ca nu merita sa dai banii pe asa ceva,decat daca nu ai ce face cu ei.

angel
angel

Am testat acest parfum acum vreo 10 ani si mi s-a parut incredibil de frumos si cald! L-am primit anul trecut si...m-a dezamagit profund!! Nu dureaza mai deloc, iar in notele de varf simt ceva asa....acru cumva care nu imi place deloc!

cris82
cris82

Un parfum gentil, subtil, floral, soapy, de vara, confortabil si placut. Nu prea tine, insa mi-a placut foarte mult ca parfum de zi, de purtat la plimbare prin oras.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cacharel Noa fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cacharel Noa, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Noa dupa Cacharel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Noa de Cacharel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lacoste Lacoste Pour Femme Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Guerlain Samsara Eau de Parfum Prada Infusion d'Iris Christian Dior Pure Poison Givenchy Ange ou Demon Chanel Chance Eau Fraiche Givenchy Organza Christian Dior Dune Christian Dior Dior Addict Dolce&Gabbana D&G Chanel Coco Eau de Parfum Juliette Has A Gun Lady Vengeance Agent Provocateur Agent Provocateur Prada L`Eau Ambree Frederic Malle Portrait of a Lady Gucci Gucci Rush 2 Christian Dior Hypnotic Poison Chanel Chanel No 19 Poudre Cartier Must de Cartier