Designeri » C » Floral « Grupuri

Noa Fleur Cacharel de dama

Noa Fleur Cacharel de dama

Noa Fleur Cacharel de dama Imagini Noa Fleur Cacharel de dama Imagini Noa Fleur Cacharel de dama Imagini

Noa Fleur de Cacharel este un parfum Floral de dama. Noa Fleur a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Olivier Cresp. Notele de varf sunt coacaze, note verzi si extract de coriandru; notele de mijloc sunt nucsoara, trandafir japonez, cafea, bujor si trabdafir bulgaresc; Notele de baza sunt bujor, rasina benzoica si mosc alb.

coacaze note verzi extract de coriandru

nucsoara trandafir japonez cafea bujor trabdafir bulgaresc

bujor rasina benzoica mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Noa Fleur by Cacharel.

Euphoria Blossom

Noa Fleur Recenziile parfumurilor

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

L-am început într-o vreme când iarna nu catadicsea să plece iar primăvara se lăsa aşteptată,încercându-mi răbdarea cu câte o zi însorită urmată de zile reci cu vânt ascuţit. Mi-era atât de dor de primăvară, soare, flori.M-a ajutat Noa Fleur, un floral prin excelenţă indiferent ce ingrediente sunt listate, indiferent cât de reale or fi florile pentru unii sau alţii, trecând peste senzaţia iniţială de miros de detergent cu care mă confrunt de obicei când miros parfumuri florale.
Pentru mine acest parfum e primăvară la sticluţă.Încă n-am găsit un parfum mai potrivit pentru acest anotimp.Cineva îmi spunea că este un parfum pentru femei mature.O pun pe seama tinereţii, poate a diferenţei de vârstă,a percepţiei diferite datorită acestora.Eu prefer să-i spun parfum elegant, de zi, proapăt şi luminos.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cacharel Noa Fleur fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cacharel Noa Fleur, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Noa Fleur dupa Cacharel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Noa Fleur de Cacharel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Le Lys Bvlgari BLV Notte Pour Femme Trussardi My Name Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Cartier La Panthere Naomi Campbell Naomagic Bottega Veneta Bottega Veneta Giorgio Armani Armani Code for Women Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire Thierry Mugler Alien Essence Absolue Chanel Allure Sensuelle Cartier Baiser Vole Lacoste Lacoste Pour Femme Guerlain Shalimar Parfum Initial Thierry Mugler Angel Les Parfums de Cuir Clinique Aromatics Elixir Kenzo Flower by Kenzo Shiseido Zen Sarah Jessica Parker Covet Sarah Jessica Parker Lovely