Designeri » C » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Contradiction Calvin Klein de dama

Contradiction Calvin Klein de dama

Contradiction Calvin Klein de dama Videouri
Contradiction Calvin Klein de dama Imagini Contradiction Calvin Klein de dama Imagini Contradiction Calvin Klein de dama Imagini Contradiction Calvin Klein de dama Imagini Contradiction Calvin Klein de dama Imagini Contradiction Calvin Klein de dama Imagini

Contradiction de Calvin Klein este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Contradiction a fost lansat in 1998. Creatorul acestui parfum este Ann Gottlieb. Notele de varf sunt bujor, crin, iasomie fals, orhidee, lacramioare si trandafir; notele de mijloc sunt mure, eucalipt, , liliac si iasomie; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka si mosc.

bujor crin iasomie fals orhidee lacramioare trandafir

mure eucalipt liliac iasomie

lemn de santal boabe de tonka mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Contradiction by Calvin Klein.

Roma

Contradiction Recenziile parfumurilor

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

N-as compara Contradiction cu Anais Anais.Cel din urma e un parfum floral opulent.In ceea ce-l priveste pe Contradiction, desi lista de ingrediente e promitatoare si te astepti de asemenea la un floral bogat din pacate eu cel putin nu simt decat asa zisele mure destul de toxice, santalul si moscul inca de la inceput, poate si boabele de tonka. Cat despre flori, poate un nas mai fin ar percepe ceva, eu cu toata bunavointa nu pot distinge vreuna, poate or fi mixate in asa fel incat nu prea poti sa-ti dai seama ce-i pe acolo.
Senzatia in ansamblu este de asprime,sobrietate.Cand il miros imi vine in minte imagimea unei doamne in etate, in taior, imbracata in intregime in maro.
In timp ramane moscul si boabele de tonka.

roxana05
roxana05

Pare sintetic, nu simt decat aroma de crin si parca ghimbir, desi nu apare pe lista notelor.

angel
angel

Parfumul imi pare sufocant si sintetic precum Anais Anais de la Cacharel...Pas!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Calvin Klein Contradiction fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Calvin Klein Contradiction, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Contradiction dupa Calvin Klein. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Contradiction de Calvin Klein reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Dolce&Gabbana D&G Light Blue Chanel Chanel N°5 Paco Rabanne XS Pour Elle Guerlain Samsara Eau de Parfum Chanel Cristalle Eau de Toilette Puma Puma Woman Stendhal Elixir Noir Yves Saint Laurent Parisienne A L`Extreme Kenzo Flower by Kenzo Le Parfum Christian Dior Poison Tendre Davidoff Cool Water Issey Miyake L'eau d'Issey Estée Lauder Pleasures Calvin Klein Euphoria Giorgio Armani Armani Mania Roberto Cavalli Serpentine Chanel Coco Noir Otto Kern Noa Noa Charles Jourdan Individuelle The Body Shop Dreams Unlimited™ Sun Fresh