Designeri » C » Floral Acvatic « Grupuri

Escape Calvin Klein de dama

Escape Calvin Klein de dama

ierbos
Escape Calvin Klein de dama Videouri
Escape Calvin Klein de dama Imagini Escape Calvin Klein de dama Imagini Escape Calvin Klein de dama Imagini Escape Calvin Klein de dama Imagini Escape Calvin Klein de dama Imagini

Escape de Calvin Klein este un parfum Floral Acvatic de dama. Escape a fost lansat in 1991. Notele de varf sunt caisa, coriandru, coacaze negre, pepene, musetel, tagetes, mandarina, lichen, cassia, lici, zambila, mar, galbenele si ylang-ylang; notele de mijloc sunt cuisoare, garoafa, piersica, iasomie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, mosc, vanilie, lichen, vetiver si cedru.

caisa coriandru coacaze negre pepene musetel tagetes mandarina lichen cassia lici zambila mar galbenele ylang-ylang

cuisoare garoafa piersica iasomie lacramioare trandafir

lemn de santal ambra mosc vanilie lichen vetiver cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Escape by Calvin Klein.

Sunflowers

Escape Recenziile parfumurilor

leila_mic
leila_mic

De la primul puff m-a invaluit o aroma cremoasa si fina de musetel, un miros curat si aerisit ... Pepenele galben isi aduce aportul putin dulce, fructat Apoi simt si zambila, aducand in urma-i o gradina frumos inmiresmata
Il consider un parfum potrivit zilelor calde de toamna, care, in Plus zilelor calde de primavara, au in aerul miscat usor de vant aroma mieroasa a frcutelor coapte

EDIT - dupa aprox 21 de ore, timp in care m-am si spalat pe maini de o gramada de ori, partea interioara a mainii pastreaza mirosul parfumului, aroma musetelului fin ... Pot sa confirm Ca are o persistenta de invidiat!!! Si este un parfum superb, ma bucur Ca il am

Un parfum ce miroase a zambila sintetica, rece, imbacsita! Parfumul nu are strop de rafinament, este chiar agresiv, miroase sapunos, greu! Are siaj, persistenta, dar este departe de ceea ce caut eu la un parfum... Nota mea: 2/10

craitza
craitza

Miroase ca un magazin de lumanari parfumate.Puternic la inceput,chiar nitel gretos,dupa 30-40 min. se imblanzeste,devine mai aerisit si mai usor de suportat.Nu-l cumparati fara sa-l testati.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Calvin Klein Escape fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Calvin Klein Escape, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Escape dupa Calvin Klein. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Escape de Calvin Klein reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Samsara Eau de Parfum Tom Ford Black Orchid Christian Dior Midnight Poison Christian Dior Hypnotic Poison Jimmy Choo Jimmy Choo Lancome La Vie Est Belle Cacharel LouLou Christian Dior Dolce Vita Christian Dior J`Adore L`Absolu Chloe Love Eau Intense Elie Saab Le Parfum Thierry Mugler Angel Gucci Gucci Rush Kenzo Flower by Kenzo Jean Paul Gaultier Classique Christian Dior Pure Poison Jean Paul Gaultier Classique Intense Thierry Mugler The Taste of Fragrance Angel Jil Sander Jil Sander No 4 Giorgio Armani Armani Mania