Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Euphoria Blossom Calvin Klein de dama

Euphoria Blossom Calvin Klein de dama

Euphoria Blossom Calvin Klein de dama Imagini Euphoria Blossom Calvin Klein de dama Imagini Euphoria Blossom Calvin Klein de dama Imagini Euphoria Blossom Calvin Klein de dama Imagini

Euphoria Blossom de Calvin Klein este un parfum Oriental Floral de dama. Euphoria Blossom a fost lansat in 2006. Euphoria Blossom a fost creat de Carlos Benaim si Loc Dong. Notele de varf sunt rodie si kumquat; notele de mijloc sunt orhidee, bujor roz si lotus; Notele de baza sunt mosc, lemne albe si ambra alba.

rodie kumquat

orhidee bujor roz lotus

mosc lemne albe ambra alba

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Euphoria Blossom by Calvin Klein.

Noa Fleur
Midnight Rain

Euphoria Blossom Recenziile parfumurilor

Si mie mi se pare floral, nu oriental-floral, dar imi place, desi nu ma dau in vant dupa esentele florale. L-am testat deocamdata dintr-un esantion si poate e prematur sa ma pronunt, dar ma tenteaza sa-l cumpar pentru la vara, la mare.
Debutul e acid, dar placut, parca simt fructe zdrobite in pumn :) Urmeaza faza care-mi place cel mai mult, mirosul suav de bujor, care-mi aminteste mult de Noa Fleur, unul din parfumurile mele preferate acum cativa ani, pana a fost intrerupt. Nu simt nici o asemanare cu Euphoria EDP, care imi place iarna, dar pe care nu-l mai suport cand da soarele.
Euphoria Blossom sfarseste, pe pielea mea, intr-un mosc clasic, o alta nota preferata. Nu are siaj aproape deloc (deh, ce pretentii sa am, cand l-am aplicat cu zgarcenie din fiola...), e foarte discret, sta aproape de piele si nu pare sa exceleze la capitolul persistenta, dar mi se pare OK pentru o zi de vara. Nu stiu de ce, imi evoca o rochita alba, vaporoasa si o palarie de pai.

O varianta de vara a celebrului Euphoria, care din punctul meu de vedere nici macar nu se apropie ca si calitate cu primul. Nici vorba sa fie oriental-floral, eu il simt pur floral, nu neaparat delicat, dar nu simt nimic oriental aici. Incepe acrisor cu miros de rodie, zemoasa, clara. Continua apoi cu ceva flori, insa nu as putea preciza cu exactitate care, ele fiind bine mixate. Ar trebui sa fie orhidee, insa nu imi dau seama foarte clar. Finalul este invaluit in ambra, insa nici acum nu devine oriental nici un pic... Ramane pe tot parcursul lui un parfum cristalin, usooooor acrisor, floral, fara a iesi prea tare in evidenta. Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 5/10

Euphoria Blossom by Calvin Klein 3.38 out of 5 based on 8 ratings and 2 user reviews

Calvin Klein Euphoria Blossom eau de toilette for women 1 oz
Eau De Toilette 3.3oz
Calvin Klein Euphoria Blossom eau de toilette for women 3.3 oz
Calvin Klein Euphoria Blossom eau de toilette for women 3.3 oz
Eau De Toilette 1.7oz
Euphoria Blossom Perfume by Calvin Klein, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Calvin Klein Euphoria Blossom Eau De Toilette Spray 30ml 1oz
Calvin Klein Euphoria Blossom Eau De Toilette Spray 30ml 1oz
FragranceNet.com
Euphoria Blossom by Calvin Klein EDT Spray 1.7 oz for Women
Euphoria Blossom by Calvin Klein EDT Spray 1.7 oz for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Euphoria Blossom Perfume by Calvin Klein, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Euphoria Blossom Perfume by Calvin Klein, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Calvin Klein Euphoria Blossom Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
Calvin Klein Euphoria Blossom Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
FragranceNet.com
Euphoria Blossom by Calvin Klein EDT Spray 3.4 oz for Women
Euphoria Blossom by Calvin Klein EDT Spray 3.4 oz for Women
Calvin Klein Euphoria Blossom Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz
Calvin Klein Euphoria Blossom Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Calvin Klein Euphoria Blossom fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Calvin Klein Euphoria Blossom, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Euphoria Blossom dupa Calvin Klein. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Euphoria Blossom de Calvin Klein reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bvlgari BLV Notte Pour Femme Calvin Klein Euphoria Yves Saint Laurent Elle Guerlain Shalimar Parfum Initial Lacoste Love of Pink Lacoste Dream of Pink Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Lacoste Inspiration Versace Versace Woman Kenzo Kenzo Amour Valentino Valentina Yves Saint Laurent Manifesto Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Lancome Tresor Midnight Rose Lacoste Joy of Pink Givenchy Absolutely Irresistible Christian Dior Dior Addict Eau Fraiche Christian Dior Dior Addict 2 Escada Desire Me Sarah Jessica Parker Covet