Designeri » C » Oriental Condimentat « Grupuri

Obsession Calvin Klein de dama

Obsession Calvin Klein de dama Videouri Obsession Calvin Klein de dama Videouri
Obsession Calvin Klein de dama Imagini Obsession Calvin Klein de dama Imagini Obsession Calvin Klein de dama Imagini Obsession Calvin Klein de dama Imagini Obsession Calvin Klein de dama Imagini Obsession Calvin Klein de dama Imagini Obsession Calvin Klein de dama Imagini Obsession Calvin Klein de dama Imagini Obsession Calvin Klein de dama Imagini Obsession Calvin Klein de dama Imagini Obsession Calvin Klein de dama Imagini Obsession Calvin Klein de dama Imagini

Obsession de Calvin Klein este un parfum Oriental Condimentat de dama. Obsession a fost lansat in 1985. Creatorul acestui parfum este Jean Guichard. Notele de varf sunt note verzi, mandarina, vanilie, piersica, busuioc, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt condimente, coriandru, lemn de santal, floare de portocal, iasomie, lichen, cedru si trandafir; Notele de baza sunt ambra, mosc, zibeta, vanilie, vetiver si tamaie.

note verzi mandarina vanilie piersica busuioc bergamot lamaie

condimente coriandru lemn de santal floare de portocal iasomie lichen cedru trandafir

ambra mosc zibeta vanilie vetiver tamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Obsession by Calvin Klein.

Must de Cartier
Voile d'Ambre
Secret Obsession

Obsession Recenziile parfumurilor

Georgiana90
Georgiana90

Daca doreste cineva acest parfum il dau ieftin sau schimb cu aproape orice alt parfum in Bucuresti! Nu pot sa ma obisnuiesc cu notele de inceput...e frumos dupa ce se aseaza pe piele, dar inceputul ma omoara...

Alexandra13
Alexandra13

Doamne cat imi place,ma invart pe langa el de ani de zile si abia luna trecuta m-am hotarat sa-l cumpar.E cald,e animalic(de altfel si zibeta zambeste din piramida) si e o 'licoare' absolut minunata.Condimentat si oriental se prezinta ca un parfum pentru iarna dar abia astept vara sa vad cum se deruleaza notele in arsita.Pentru mine aduce cu ciocolata calda cu scortisoara si vanilie fierbinte si dulce ce o prepara mama de Craciun.

muneca_brava
muneca_brava

Il ador, e atat de cald si imi da o stare de bine extraordinara..iarna asta l-am folosit destul de des, chiar si in casa , am incercat destul de tarziu acest parfum preferatele mele fiind cele cypre-florale...insa acesta m-a cucerit definitiv.Imi place aerul usor vintage pe care il are,chiar mai mult decat 24 Fauborg, care si el este in stilul parfumurilor intense, grele, rotunde dar extraordinar de bine realizate, nu doar ape indulcite cu aroma de caramel si vanilie cum sunt 90% din parfumurile din magazine si pe care nu le prefer desi am 26 de ani.

lily13ana
lily13ana

Obsession desi are un debut aspru si destul de neplacut pentru multi, se aseaza frumos si iti lasa impresia, asa cum zicea o prietena, de vechi in sensul de carte sau biblioteca veche. La inceput simt o aroma verde, aromatica, care, banuiesc ca este data de bergamota, nota care il face destul de masculin. Dupa ce se aseaza, cel mai bine se simte o ambra vanilata, calda, invaluitoare, si tamaia care-i da un usor aer mistic. Cel mai bine se dezvolta pe vreme rece, vara ramane aspru si strident nereusind sa evolueze prea mult. Eu am avut doar varianta reformulata, cu capac transparent. Cred ca multe parfumuri de nisa (ex Montale) nu se ridica la nivelul acestui parfum, dar este doar o parere...

olga.stefan
olga.stefan

O surpriză plăcută pentru mine: este rarissim să simți un astfel de parfum în urma unei femei de 20 și ceva de ani. Notele de debut îl trec în rândul old-lady frags (dar nu bunicuță blajină sau doamnă de casă, cuviincioasă, ci mătușa-vrăjitoare cu unghii lungi, port țigaret și opinii extravagante, tranșante). Mie îmi plac notele vintage, aldehidele, zibeta, piersica alcoolizată, dar nu sunt fan al acestora toate în prezența notelor amărui. Aici e altă poveste. Obsession e un fel de Poison fără caracterul agresiv: geaca de piele neagră croită gen taior, iar nu cu ținte. Așa cum spune și mariadid anterior, în câteva minute de la debutul destul de unisex, devine un parfum cald, rotund și elegant, dominat de ambră și vanilie. Nu este anotimpul lui acum, dar visez să îl am în toamnă.

Parfumul incepe citric, cu lamaie, bergamota si ceva note verzi. Dupa cateva minute se schimba in mod incredibil, devenind cald, comdimentat, lemnos. Poate parea greu, dar este deosebit de cald, cumva te mangaie... Are siaj si persistenta foarte bune, mi-l doresc! Nota mea: 8/10

Beatrice.Yrynyciuk
Beatrice.Yrynyciuk

Acesta este un parfum clasic de la casa Calvin Klein, cu o influenta majora in anii '80 si chiar si astazi. Obsession este un parfum oriental condimentat pentru femei, introduse de catre Calvin Klein in anul 1985.
Parfumul Obsession l-as caracteriza ca picant, cald cu acorduri lemnoase si este cu siguranta tipul de parfum care dezlantuie fanteziile. Casa Calvin Klein deschide creatia sa, cu note de citrice, compuse din lamaie, bergamota, mandarina, portocale, combinate cu note de piersica, busuioc, vanilie si note verzi. Inima este un amestec delicat de flori moi, iasomie, floare de portocal, trandafir si condimente proaspete, combinate cu coriandru, lemn de santal, muschi de stejar si cedru, ce adauga temperat picant. Baza parfumului este creeata din note calde de chihlimbar, urmate de mosc, vetiver si tamaie.
Parfumul evoca senzualitatea. Numele Obsession apare in partea superioara si dopul maro care ne aduce in minte instantaneu, notele de chihlimbar. Obsession are o progresie excelenta pe piele, ceea ce face candidatul ideal pentru toti cei care iubesc parfumurile clasice. Eu nu ma dau in vant dupa parfumurile ''vintage'', ba chiar imi dispac, dar acest parfum m-a cucerit.

Parfumul meu semnatura de mai bine de zece ani. Am renuntat la el doar cand eram gravida, fiindca nu-l suportam din cauza intensitatii. De atunci a fost reformulat, dar isi pastreaza savoarea, iar nota de ambra din el se muleaza perfect pe pielea mea.
Nu-mi lipseste niciodata de pe etajera, desi vara il tradez in favoarea "fratelui" Obsession Night, cu care nu seamana deloc, dar...:)

Obsession by Calvin Klein 3.69 out of 5 based on 38 ratings and 8 user reviews

Calvin Klein Obsession Night eau de parfum for women 3.3 oz
Obsession Perfume by Calvin Klein, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Obsession Perfume by Calvin Klein, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Obsession Night Perfume by Calvin Klein, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Eau De Toilette 1oz
Obsession by Calvin Klein Eau de Parfum Spray 3.4 oz Unboxed for Women
Obsession Night by Calvin Klein Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Obsession Night by Calvin Klein Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Gift Set 5oz
Calvin Klein Mini Gift Set IX. Euphoria Eternity Obsession CK One Eau De Parfum 3 x 0,5 oz Eau De Toilette 0,5 oz
Obsession by Calvin Klein Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Obsession Perfume by Calvin Klein, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Calvin Klein Obsession Night Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Calvin Klein Obsession Night Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Gift Set 4oz
Calvin Klein Obsession Gift Set III. Eau De Parfum 3,4 oz Eau De Parfum 0,5 oz Shower Gel 3,4 oz Body Milk 6,7 oz
Calvin Klein Obsession Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Calvin Klein Obsession Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Gift Set 1oz
Calvin Klein Obsession Coffret Eau De Toilette Spray 30ml 1oz After Shave Balm 100ml 3.4oz 2pcs
Gift Set 3.4oz
Obsession Gift Set by Calvin Klein Gift Set for Women Includes 3.4 oz Eau De Parfum Spray 6.7 oz Body Lotion .5 oz Mini EDP Spray 3.4 oz Shower Gel
Macys.com
Calvin Klein OBSESSION 3.4 oz Eau de Parfum Spray
Macys.com
Calvin Klein Obsession for Her Eau de Parfum, 3.4 oz
Calvin Klein Obsession for Her Eau de Parfum, 3.4 oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Calvin Klein Obsession fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Calvin Klein Obsession, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Obsession dupa Calvin Klein. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Obsession de Calvin Klein reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cartier Must de Cartier Juliette Has A Gun Lady Vengeance Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Christian Dior Dior Addict Guerlain Shalimar Christian Dior Hypnotic Poison Lalique Lalique Le Parfum Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Allure Sensuelle Chanel Chanel N°5 Montale Aoud Collection - Red Aoud Givenchy Hot Couture Agent Provocateur Agent Provocateur Hermes Elixir des Merveilles Guerlain Insolence Eau de Parfum Kenzo Kenzo Amour Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Christian Dior Dune Lancome Poeme Yves Saint Laurent Opium