Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Obsession Night Woman Calvin Klein de dama

Obsession Night Woman Calvin Klein de dama

Obsession Night Woman Calvin Klein de dama Imagini Obsession Night Woman Calvin Klein de dama Imagini Obsession Night Woman Calvin Klein de dama Imagini Obsession Night Woman Calvin Klein de dama Imagini Obsession Night Woman Calvin Klein de dama Imagini Obsession Night Woman Calvin Klein de dama Imagini Obsession Night Woman Calvin Klein de dama Imagini Obsession Night Woman Calvin Klein de dama Imagini Obsession Night Woman Calvin Klein de dama Imagini

Obsession Night Woman de Calvin Klein este un parfum Oriental Floral de dama. Obsession Night Woman a fost lansat in 2005. Notele de varf sunt mandarina, flori albe, bergamot, aglica si portocala amaruie; notele de mijloc sunt gardenie, iasomie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, ambra, vanilie si cashmeran.

mandarina flori albe bergamot aglica portocala amaruie

gardenie iasomie lacramioare trandafir

lemn de santal boabe de tonka ambra vanilie cashmeran

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Obsession Night Woman by Calvin Klein.

Trussardi Jeans

Obsession Night Woman Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Obs.Night este mult mai usor de purtat fata de "Obsession" , dar pentru mine ii ramane inferior clasicului care ramane o capodopera olfactiva, incadrat perfect in categoria "oldies but goldies".Gusturile nu se discuta, caci primul poate parea prea dens,greu de acceptat in epoca parfumurilor fructo-vanilo-caramelizate... dar sa nu comparam capra cu varza caci nimic din ce are unul nu "aduce" cu celalalt..Miresme total diferite..Obsession Night este un parfum de seara,elegant,placut,se simt ff tare florile albe -dulceata acestora, vanilia apare, dar vag....imi place mirosul dar nu ma da pe spate...mi se pare comun..Nu dureaza nici macar 3 ore pe pielea mea, aici are un mare minus...Parfumistele obisnuite cu branduri de nisa nu ar da doi bani pe acesta dar sa fim obiectivi, la un pret atat de accesibil, marele minus il da doar persistenta parfumului caci mireasma este una destul de ok.

Uf! Nu imi place... Incepe direct cu o iasomie sintetica si puternica. Dupa cateva minute, parfumul are o cadere brusca de intensitate. Se simt in continuare ceva flori, insa simt si un strop de ambra, la fel, tot sintetica. Mi-ar fi placut sa simt santal, tonka, sau ceva, insa cam asta este tot. Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 3/10

leoliliana
leoliliana

e placut,spre dulce!nu mi se pare ca persista in mod deosebit!e placut!

Jur, in ciuda faptului ca mie mi-a placut mirosul de la prima pulverizare, n-am inteles cum de exista atatea persoane care sa-l adore!
Se deschide mai degraba green, eu nu depistez nicio urma de flori albe, mai degraba Un Jardin Apres le Mousson... Apoi, pe mine, trece direct la santal si la ambra. Misterios si dulce, intrigant, sexy si incredibil de persistent.
Am atat colege cat si colegi care sunt innebuniti dupa miros, fara exagerare. Nu cred ca am in colectie parfumuri care sa-mi fi adus atatea complimente ca acesta. Bineinteles, ca sa fie clar ca le place, inca vreo 3 colege si l-au comandat...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Calvin Klein Obsession Night Woman fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Calvin Klein Obsession Night Woman, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Obsession Night Woman dupa Calvin Klein. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Obsession Night Woman de Calvin Klein reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Lacoste Lacoste Pour Femme Sarah Jessica Parker Lovely Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Yves Rocher So Elixir Eau de Parfum Yves Rocher So Elixir Bois Sensuel Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Lalique Encre Noire Pour Elle Prada Infusion d'Iris Yves Rocher Comme une Evidence Le Parfum Yves Rocher Pur Desir de Pivoine DSQUARED² She Wood Velvet Forest Wood Calvin Klein Euphoria Guerlain Eau de Shalimar Chanel Allure Sensuelle The Different Company Sublime Balkiss Yves Rocher Moment de Bonheur Yves Rocher Tendre Jasmin Christian Dior Dune Lancome Miracle