Designeri » C » Floral « Grupuri

Carla Fracci Carla Fracci de dama

Carla Fracci Carla Fracci de dama

tuberoza
Carla Fracci Carla Fracci de dama Imagini

Carla Fracci de Carla Fracci este un parfum Floral de dama. Carla Fracci a fost lansat in 2003. Notele de varf sunt tuberoza si ylang-ylang; notele de mijloc sunt frezie, iasomie si crin; Notele de baza sunt vanilie si mosc.

tuberoza ylang-ylang

frezie iasomie crin

vanilie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Carla Fracci by Carla Fracci.

Carla Fracci Recenziile parfumurilor

Mirunacatowl
Mirunacatowl

E un parfum cu o tuberoza ascutita, probabil din cauza combinatiei cu crinul, care ii confera aproape ceva eteric (de compus chimic eter, cloroform). Acest aspect ar putea fi suparator, daca nu ar fi contracarat "in ultima secunda" de un ceva caracteristic unor parfumuri ale Carlei Fracci, si anume o rotunjime, o deschidere ca de fereastra sprea aer liber combinata cu un balsam bun de rufe. Acest aspect l-am constatat si in Odette si este foarte reconfortant, imi da o senzatie de cunoscut si de siguranta, fara sa devina in timp ceva plictisitor. Asa miros pisicutele care au avut nenorocul sa fie parfumate de stapani (nu as face asa ceva in viata mea, dar imi place cand intalnesc un astfel de animalut, desi imi face mila)...
In tot cazul, cunoscand imagini din baletele Carlei, pot sa-mi dau seama de ce acest parfum ii poarta numele. El apartine unei femei a carei infatisare este imperfecta, dar care te farmeca prin personalitatea si, bineinteles, arta ei.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Carla Fracci Carla Fracci fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Carla Fracci Carla Fracci, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Carla Fracci dupa Carla Fracci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Carla Fracci de Carla Fracci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict 2 Logomania Perry Ellis Perry Ellis f Marina Marinof C` Est Rien Que du Bonheur Bond No 9 Fashion Avenue Monyette Paris Monyette Paris Acqua di Genova Gold The Healing Garden Pure Joy DL & Co Angels Trumpet Mistral Verbena Flower Susanne Lang Midnight Orchid 72 Red Flower Organic Perfume Champa DSH Perfumes En Fleur