Designeri » C » Floral « Grupuri

Giselle Carla Fracci de dama

Giselle Carla Fracci de dama

tuberoza
miere

Giselle de Carla Fracci este un parfum Floral de dama. Giselle a fost lansat in 2004. Parfumul prezinta ylang-ylang, scortisoara, frezie, iasomie, tuberoza, vanilie, nuca de cocos, caramel, mosc si miere alba.

ylang-ylang scortisoara frezie iasomie tuberoza vanilie nuca de cocos caramel mosc miere alba

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Giselle by Carla Fracci.

Giselle Recenziile parfumurilor

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Nu e usroe de recenzat, fiindca ofera nasului meu alternativ fatele sale. O data inspir notele de varf, care sunt atat de mieroase (ca mierea), incat ma impiedica sa ma bucur de restul parfumului; alta data, reusesc sa strabat prin crusta aproape diabetica pana la adevarata comoara a cestui parfum. o tuberoza gingasa, cu aluzii de cocos, amandoua catifelate si aromitoare, incalzite de o farama de scortisoara.
Daca aveti norocul sa nu va lasati impresionati de (la) prima rasulfare, dati peste comoara. Dar nu-mi reuseste nici mie de fiecare data, va avertizez!
Marea mea nedumerire la acest parfum, dupa numeroase purtari: scoarta de zahar (e exact ca pojghita friabila si casanta a unei crema catalan, si dedesubt e o minune cremoasa si aromata) se "topeste" cel mai bine la caldura. Dar parfumul este atat de dulce si aromitor, incat nu poate fi purtat sociabil decat iarna...Aceasta contadictie ma racaie, pur si simplu...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Carla Fracci Giselle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Carla Fracci Giselle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Giselle dupa Carla Fracci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Giselle de Carla Fracci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Serge Lutens Fleurs d'Oranger Boucheron Miss Boucheron Anna Sui Dolly Girl On The Beach Victoria`s Secret So In Love Reminiscence Etoile de Rem Lanvin Arpege Eclat d`Arpege Guerlain Muguet Max Azria Within American Beauty Beloved Purple Blossom TerraNova Pikake Teo Cabanel Early Roses Florascent Aqua Floralis Ylang