Designeri » C » Floral Fructat « Grupuri

Odette Carla Fracci de dama

Odette Carla Fracci de dama

marin
Odette Carla Fracci de dama Imagini

Odette de Carla Fracci este un parfum Floral Fructat de dama. Odette a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt ananas, pepene, mar verde, lamaie de Amalfi si apa de mare; notele de mijloc sunt frezie si iasomie; Notele de baza sunt ambra, mosc, cedru, lemn de mahon si lemn de teak.

ananas pepene mar verde lamaie de Amalfi apa de mare

frezie iasomie

ambra mosc cedru lemn de mahon lemn de teak

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Odette by Carla Fracci.

Odette Recenziile parfumurilor

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Se deschide cu o nota atat de transparenta de pepene si mar, cu atat mai delicata cu cat este imperecheata cu o tusa acvatica, incat la inceput am crezut ca e un trandafir inrourat. Aeteric, parfumul sare dintr-odata, ca un salt de balerina ce umple sala cu o prospetime vibranta, transparenta. Si exact cum balerina revine din salt pe podeaua scenei cu o precizie gratioasa (numai ca sa zboare din nou in clipa urmatoare), tot asa evolueaza si acest parfum, alternand fateta eterica cu note ceva mai telurice, lemnos-moscate (cedru, mahon, ambra, mosc), fara, totusi, a-si pierde susrinta diafana.
Ceaa ce la inceput pare un fructat-acvatic obisnuit isi dezvaluie adevaratul farmec doar progresiv, exact asa cum baletul "Lacul lebedelor" ne impartaseste pas cu pas povestea sa dramatica. E ca si cand tocmai iti zici "Aa, inca un balet clasic, nu-i mare lucru"Like when you think "Oh, just another classic ballet", atunci incep balerinii sa iti faca impresie cu dansul lor maiestrir, purtandu-te intr-o lume magica, fermecatoare!
Nu-i un campion de siaj (dar v-ati fi asteptat sa fie?), dar categoric prezent si facand impresie de durata.
Si inca: foarte interesant mi se pare ca, pe langa mireasma delicata de pe piele, am senzatia ca in aer mai staruie inca un nivel al parfumului, asa cum sufletele noastre in timpul unui balet sunt coplesite pe mai multe planuri: intai cel vizual si auditiv, iar mai apoi, planul magic al imaginatiei...
E noua mea iubire!

Odette by Carla Fracci 5.00 out of 5 based on 1 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Carla Fracci Odette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Carla Fracci Odette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Odette dupa Carla Fracci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Odette de Carla Fracci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lacoste Touch of Pink Lotto Lotto Woman Avon Far Away Paradise s.Oliver s.Oliver Sport 1 Female Avon Dreamlife Bouquet Donna Karan DKNY Women Summer Kenzo 7:15 AM in Bali Ines de la Fressange Ines de la Fressange Jean Patou PanAme So...? So...?Desirable Jeanne Arthes Arthes You & Me Bath and Body Works Sweet Pea Forever