Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Rima XI Carner Barcelona unisex

Rima XI Carner Barcelona unisex

Rima XI Carner Barcelona unisex Imagini Rima XI Carner Barcelona unisex Imagini Rima XI Carner Barcelona unisex Imagini Rima XI Carner Barcelona unisex Imagini

Rima XI de Carner Barcelona este un parfum Oriental Floral unisex. Rima XI a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Sonia Constant. Notele de varf sunt cardamom, piper negru, menta si sofran; notele de mijloc sunt scortisoara de Ceylon, nucsoara de Indonezia, iasomie indiana si coriandru; Notele de baza sunt cedru de Virginia, lemn de santal australian, vanilie de Madagascar, rasina benzoica, ambra si mosc.

cardamom piper negru menta sofran

scortisoara de Ceylon nucsoara de Indonezia iasomie indiana coriandru

cedru de Virginia lemn de santal australian vanilie de Madagascar rasina benzoica ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rima XI by Carner Barcelona.

Tentations
Praline de Santal
Tendre Madeleine
Jeux de Peau
Upper Ten

Rima XI Recenziile parfumurilor

Roxxanna
Roxxanna

Este categoric cel mai reconfortant parfum pe care l-am testat pana acum...este parfumul care pur si simplu te ia in brate ;-)
Dupa-amiaza de toamna ploioasa si friguroasa... O paturica pufoasa, o carte buna,un scaun balansoar tras langa fereastra, o ceasca de cappuccino cu cativa biscuitei aromati...si ai cateva ore de rasfat minunat. Ce faci insa cand trebuie sa iesi din casa pe o astfel de vreme, si nu ai timp nici cat sa bei o cana de ceai? Te parfumezi cu Rima, si ti-ai asigurat cu 2 pufuri zambetul si starea de bine pentru cateva ore bune :-)

nelly_rose
nelly_rose

Rima XI se prezinta cu miros de biscuiti calzi, aducand vag aminte de PG - Praline de Santal dar fiind ceva mai dulce si mai aerisit decat acesta datorita unor adieri de arome proaspete, racoritoare, de menta si cardamom. Nucsoara cremoasa participa intens la aroma de biscuiti, la care contribuie si santalul mai tarziu, dar pe masura ce acestia se racesc se cufunda intr-o baza cremoasa, mai putin gurmanda. Apar mirodenii uscate, coriandru in special, dar si tonuri lemnoase de cedru si vagi urme de iasomie. Parfumul ramane cremos pana la sfarsit iar tonurile viguroase de coriandru si cedru ii confera eleganta si o nota chic.
Siajul este moderat spre mic iar longevitatea mare. Imi place mult parfumul, e un lemnos condimentat, usor dulce, foarte elegant si purtabil. Cred ca vremea rece i se potriveste cel mai bine.

Este un gurmand, destul de suav, fara asperitati, cu miros de alune, nucsoara, un strop de scortisoara, pe o baza de santal, ceva rasini si un strop de vanilie. Parfumul aduce ca miros cu Praline de Santal, insa acela imi parea ca nu are niciun strop de dulceata, ci era brut, chiar aspru, pe cand acesta de fata este cremos, bine mixat, omogenizat, cu adevarat delicios. Floral nu as spune ca este, asa cum este el incadrat, oriental-floral, cu mai degraba oriental-lemnos, sau chiar oriental-vanilat, desi se simte in fundal sofranul, dar foarte discret. Parfumul are, deci, un caracter cremos, potrivit de dulce, iar catre final eu simt si un strop de paciuli, desi nu il vad listat. Parfumul este unul frumos, cu siaj si persistenta moderate. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Carner Barcelona Rima XI fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Carner Barcelona Rima XI, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rima XI dupa Carner Barcelona. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rima XI de Carner Barcelona reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady By Kilian Back to Black Bottega Veneta Bottega Veneta Maison Francis Kurkdjian APOM Pour Femme Amouage Amouage Lyric Woman Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Lubin Korrigan Carner Barcelona Cuirs Amouage Beloved Juliette Has A Gun Lady Vengeance Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore Jul et Mad Paris Stilettos on Lex Amouage Honour Woman Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Frederic Malle Musc Ravageur Moschino Couture! Guerlain Angélique Noire Panouge Isabey La Route d'Emeraude Guerlain Rose Nacree du Desert Agonist Isis