Designeri » C » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Tardes Carner Barcelona de dama

Tardes Carner Barcelona de dama

migdale
Tardes Carner Barcelona de dama Imagini Tardes Carner Barcelona de dama Imagini Tardes Carner Barcelona de dama Imagini Tardes Carner Barcelona de dama Imagini

Tardes de Carner Barcelona este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Tardes a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Daniela (Roche) Andrier. Notele de varf sunt muscata, trandafir, migdale si lemn de trandafir brazilian; notele de mijloc sunt telina, prune si cedru de Virginia; Notele de baza sunt mosc, boabe de tonka si heliotrop.

muscata trandafir migdale lemn de trandafir brazilian

telina prune cedru de Virginia

mosc boabe de tonka heliotrop

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tardes by Carner Barcelona.

Bal d'Afrique
What We Do In Paris Is Secret
Private Collection Amber Ylang Ylang

Tardes Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Andrada,multumesc pentru cel mai frumos parfum pe care l-am mirosit in ultimul timp,si pe care trebuie sa-l am! Tardes m-a facut sa ador migdalele,Tardes m-a facut sa accept pruna,care in orice combinatie ma face sa plang de groaza,Tardes m-a facut sa-mi doresc ALTCEVA ! Este un parfum de o delicatete rar intalnita,un parfum ce-ti lasa impresia de putere si caracter si hotarare,dar care ascunde o sensibilitate si o eleganta nativa,de la prima nota pana la ultima.Am gasit noua iubire,si mi-o doresc s-o am in cantitate cat mai mare,asa cum astept de la fiecare lucru de care ma indragostesc.

ala2006
ala2006

Migdale amarui acoperite de crema Niveea, cu miros usor asprit de de ylang-ylang. E un parfum reusit de toamna-iarna, cu siaj si persistenta foarte bune si la fel si pretul lui. Nefiind dulce, il vad purtat perfect de ambele sexe, fara a cere o tinuta anume.

tubykap20
tubykap20

M-ati molipsiiiiit!!! Trebuie sa-l incerc si euuuuuu!!! Da,stiu ca nu e o recenzie,dar m-ati facut atat de curioasa incat o sa rup iar cardul saptamana viitoare cu siguranta! Pe langa o mostra de migdale din Tardes mai merge si o sticla plina din ceva ce imi doresc de mult timp,nu?

Este un parfum cald, cremos si moale, creat in stilul altor doua parfumuri pe care le-am testat si mi-au placut: What we do in Paris Is Secret si Estee Lauder - Amber Ylang Ylang. Tardes nu miroase identic, dar este la fel de cremos, bland si frumos. Aduce in prim-plan heliotropul, completat de note grumande de migdale si tonka si creeaza un iz absolut superb si delicios, dar perfect blendat, nici prea dulce nici prea amarui. fata de Rima XI acesta imi pare muuuult mai bun, Rima mi-a part cam uscat, acesta... este doar delicios si rafinat!
Siaj si persistenta bune. Evaluare: 9/10

nelly_rose
nelly_rose

Tardes este unul din parfumurile de succes ale casei Carner Barcelona si nu degeaba. Acest parfum te invaluie, te hipnotizeaza si te prinde in mrejele lui dulci si ametitoare inca de la prima testare.
Parfumul debuteaza direct cu o aroma cremoasa, aproape gurmanda, de migdale uscate, trandafir rosu dulce si note lemnoase elegante. Acestea din urma impreuna cu heliotropul creeaza inca de la bun inceput o aura invaluitoare, intensa dar uscata. In miezul parfumului se afla moscul cremos si notele gurmande de migdale uscate si pruna dulce care, impreuna, creeaza o aroma aproape ca de turta dulce, de biscuiti, dar o alta varietate fata de cea din Rima XI. In Tardes, mirosul de dulceata de cirese amare al heliotropului nu domina ci isi fac simtita prezenta in egala masura migdalele uscate si un pic prajite, notele lemnoase si moscul cremos.
Parfumul te invaluie confortabil, cald dar nu discret. Este un parfum care are ceva de spus cu voce tare si nu se ascunde dupa incheieturi. In ce ma priveste, uneori mi-a dat dat niste ameteli si rar mi se intampla asta cu un parfum, asa de „naucitor“ poate fi. Nu-l gasesc similar cu nici un alt parfum cu heliotrop pe care l-am intalnit dar efectul de invaluire este comparabil cu cel din Teint de Neige dar mai putin intens. Insa Tardes nu este un parfum pudrat ci, mai degraba, unul floral - lemnos – gurmand.
Este unul dintre cele mai frumoase parfumuri pe care le-am intalnit si merita testat cu siguranta. Mie imi place foarte mult, de nu m-ar mai ameti asa.
Siajul este moderat spre mare si cred ca aplicat din sticla poate fi chiar naucitor iar longevitatea buna. Cred ca e potrivit doar pentru zile mai racoroase.

ancaan
ancaan

Tardes...Nu ai cum sa nu il iubesti! E unul dintre acele parfumuri "seamless", foarte matasoase, diafane, care te imbraca si te imbratiseaza. Este atat de bine construit si omogenizat, incat nicio nota nu face discordanta. Nu este nici prea dulce, nici prea aromat, nici prea dens. Este perfect echilibrat. Miroase a migdale usor amarui si prajite, a heliotrop cremos, a mosc catifelat. Acordurile de cedru si trandafir sunt subtile, dar suficient de perceptibile incat sa lumineze si sa aromatizeze intreaga compozitie.
Imprumuta doar un procent mic din caracterul lui Etro-Heliotrope, acesta din urma fiind foarte dens, cremos pana la refuz, cu un miros gretos si dulce. Tardes este mai "crud", mai matur, mai elegant si mai rezervat. Dar totodata, este romantic si feminin, cremos si delicios.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Carner Barcelona Tardes fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Carner Barcelona Tardes, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tardes dupa Carner Barcelona. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tardes de Carner Barcelona reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Noir de Noir Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Frederic Malle Iris Poudre Frederic Malle Portrait of a Lady Puredistance Opardu Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Givenchy Pi Thierry Mugler A*Men Pure Havane Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her By Kilian Back to Black Amouage Memoir Woman Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Cartier La Panthere Amouage Dia pour Femme Xerjoff More Than Words Keiko Mecheri Attar de Roses Cartier Must de Cartier Hermes L’Ambre des Merveilles Serge Lutens Chergui Chanel Chanel N°5 Eau Premiere