Designeri » C » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

212 Carolina Herrera de dama

212 Carolina Herrera de dama Imagini 212 Carolina Herrera de dama Imagini 212 Carolina Herrera de dama Imagini 212 Carolina Herrera de dama Imagini 212 Carolina Herrera de dama Imagini 212 Carolina Herrera de dama Imagini 212 Carolina Herrera de dama Imagini 212 Carolina Herrera de dama Imagini

212 de Carolina Herrera este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. 212 a fost lansat in 1997. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt floare de portocal, mandarina, floare de cactus si bergamot; notele de mijloc sunt camelie alba, crin, gardenie, frezie, iasomie, trandafir, lacramioare si bujor; Notele de baza sunt lemn de santal si mosc.

floare de portocal mandarina floare de cactus bergamot

camelie alba crin gardenie frezie iasomie trandafir lacramioare bujor

lemn de santal mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 212 by Carolina Herrera.

212 Recenziile parfumurilor

Dana Maria
Dana Maria

Printre cele mai finute parfumuri pe care le-am incercat. Ca sa ii simti adevarata valoare trebuie sa il porti primavara, cand sunt pomii infloriti si adie vantul. Iti da o stare senzationala! Miroase a lacramioare, a lacramioare adevarate, de parca-ti bagi nasul intr-un buchet imens!

Of, dar toate asa-zisele florale usoare miros absolut la fel!!! O floricica sintetica in prim-plan, ceva note fructate, o baza de mosc si...gata parfumelul! Eu stiu ca acesta de fata are o oarecare vechime si este unul din parfumurile bine vandute ale casei, insa, sa ma ierte Dumnezeu...e la fel si acesta ca si cele de la Avon si Oriflame... Absolut nicio diferenta! Ingrediente chimice, calitati tehnice - ioc...
Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 6/10

Roparfumuri
Roparfumuri

L-am avut, ca si Andrada acum foarte mult timp. La vremea aceea eram innebunita... dupa longevitatea bergamotei si rezistenta iasomiei (care imi pare nota principala a parfumului). La un moment dat, totusi, m-a cam invins "dulceata" acestui parfum ori gusturile mi s-au mai schimbat, nu stiu..insa acum nu l-as mai cumpara. Imi pare asemanator Crystal Noir-ului (Versace). Imi place, dar nu l-as mai vrea din nou, sau inca nu am "pofta" de el, nu stiu..

teo30967
teo30967

il am si merge foarte bine primavara si eu intru si in vara cu el pentru ca notele dulci de la inceput se estompeaza si devin curate pe parcurs, un floral reusit, tineresc si potrivit pentru toate varstele cel putin asa il vad eu.

L-am avut in perioada de "tinerete", adica acum vreo 40 de milioane de ani... Mi-a placut extrem de mult, era fresh si cu o persistenta care ma intriga (aveam esarfe care miroseau chiar si dupa spalare, mare lucru...)
Stiu ca am adorat mereu notele de mosc si lemn de santal din final, cele mai rezistente pe pielea mea. L-am facut cadou de curand unei prietene foarte tinere si am constatat ca si pe ea miroase la fel de bine cum il stiam.

212 by Carolina Herrera 3.50 out of 5 based on 17 ratings and 5 user reviews

Carolina Herrera 212 NYC eau de toilette for women 1 oz
Carolina Herrera 212 NYC eau de toilette for women 1 oz
Eau De Toilette 1oz
212 Perfume by Carolina Herrera, 1 oz Eau De Toilette Spray New Packaging for Women
212 by Carolina Herrera EDT Spray 1 oz for Women
Carolina Herrera 212 NYC eau de toilette tester for women 3.3 oz
Carolina Herrera 212 Eau De Toilette Spray 30ml 1oz
Carolina Herrera 212 Eau De Toilette Spray 30ml 1oz
Gift Set 2oz
212 Gift Set by Carolina Herrera Gift Set for Women Includes 2 oz Eau De Toilette Spray 3.4 oz Body Lotion
Carolina Herrera 212 Surf eau de toilette for women 2 oz
Carolina Herrera 212 Surf eau de toilette for women 2 oz
Eau De Toilette 2oz
212 Perfume by Carolina Herrera, 2 oz Eau De Toilette Spray New Packaging for Women
212 On Ice Perfume by Carolina Herrera, 2 oz Eau De Toilette Spray for Women
Carolina Herrera 212 NYC eau de toilette for women 3.3 oz
Carolina Herrera 212 Surf Eau De Toilette Spray Limited Edition 60ml 2oz
Carolina Herrera 212 Surf Eau De Toilette Spray Limited Edition 60ml 2oz
Eau De Toilette 2oz
212 Surf Perfume by Carolina Herrera, 2 oz Eau De Toilette Spray Limited Edition 2014 for Women
Gift Set 4oz
Carolina Herrera 212 NYC Men Gift Set IV. Eau De Toilette 3,4 oz After Shave Gel 3,4 oz
Carolina Herrera 212 1 oz Eau de Toilette Spray
Carolina Herrera 212 1 oz Eau de Toilette Spray
Eau De Parfum 1oz
Carolina Herrera 212 Sexy 1 oz Eau de Parfum Spray
Carolina Herrera 212 Sexy 1 oz Eau de Parfum Spray
Gift Set 4oz
Carolina Herrera 212 NYC Men Gift Set III. Eau De Toilette 3,4 oz After Shave Gel 3,4 oz
Carolina Herrera 212 Surf Eau De Toilette Spray Limited Edition 100ml 3.4oz
212 by Carolina Herrera EDT Spray 3.4 oz Tester for Women
Carolina Herrera 212 NYC Eau De Toilette Spray 2x30ml 1oz
Carolina Herrera 212 NYC Eau De Toilette Spray 2x30ml 1oz
Eau De Toilette 3.4oz
212 Perfume by Carolina Herrera, 3.4 oz Eau De Toilette Spray New Packaging for Women
Gift Set 3.4oz
212 Gift Set by Carolina Herrera Gift Set for Women Includes 3.4 oz Eau De Toilette Spray 6.7 oz Body Lotion
212 by Carolina Herrera EDT Spray 3.4 oz for Women
212 by Carolina Herrera EDT Spray 3.4 oz for Women
Gift Set 4oz
Carolina Herrera 212 NYC Gift Set IX. Travel Edition Eau De Toilette 3,4 oz Body Milk 3,4 oz
212 by Carolina Herrera EDT Spray 3.4 oz Body Lotion 3.4 oz for Women
Carolina Herrera 212 Sexy 2 oz Eau de Parfum Spray
Carolina Herrera 212 Sexy 2 oz Eau de Parfum Spray
Macys.com
Eau De Toilette 2oz
212 by Carolina Herrera Eau de Toilette Spray, 2.0 oz.
212 by Carolina Herrera Eau de Toilette Spray, 2.0 oz.
Eau De Toilette 1.7oz
Carolina Herrera 212 NYC Eau De Toilette Spray 2x50ml 1.7oz
Carolina Herrera 212 NYC Eau De Toilette Spray 2x50ml 1.7oz
212 by Carolina Herrera EDT Spray 3.4 oz Body Lotion 6.7 oz for Women
212 by Carolina Herrera EDT Spray 3.4 oz Body Lotion 6.7 oz for Women
Gift Set 3.4oz
212 Gift Set by Carolina Herrera Gift Set for Women Includes 3.4 oz Eau De Toilette Spray 3.4 oz Body Lotion
Carolina Herrera 212 3.4 oz Eau de Toilette Spray
Carolina Herrera 212 3.4 oz Eau de Toilette Spray
Macys.com
Eau De Toilette 3.4oz
212 by Carolina Herrera Eau de Toilette Spray, 3.4 oz.
212 by Carolina Herrera Eau de Toilette Spray, 3.4 oz.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Carolina Herrera 212 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Carolina Herrera 212, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 212 dupa Carolina Herrera. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 212 de Carolina Herrera reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Very Irresistible Guerlain Shalimar Parfum Initial Lancome Tresor Versace Crystal Noir Burberry Body Eau de Parfum Intense Prada Infusion d'Iris Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Miss Dior Blooming Bouquet Lancome Tresor Midnight Rose Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Christian Dior Dune Lacoste Lacoste Pour Femme Escada Escada Magnetism Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Lancome Miracle Cartier La Panthere Narciso Rodriguez Narciso Burberry Body Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Van Cleef & Arpels Feerie