Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

212 Sexy Carolina Herrera de dama

212 Sexy Carolina Herrera de dama

fin condimentat
212 Sexy Carolina Herrera de dama Videouri
212 Sexy Carolina Herrera de dama Imagini 212 Sexy Carolina Herrera de dama Imagini 212 Sexy Carolina Herrera de dama Imagini 212 Sexy Carolina Herrera de dama Imagini 212 Sexy Carolina Herrera de dama Imagini

212 Sexy de Carolina Herrera este un parfum Oriental Floral de dama. 212 Sexy a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Rosendo Mateu. Notele de varf sunt piper roz, mandarina si bergamot; notele de mijloc sunt gardenie, muscata, vata de zahar, flori si trandafir; Notele de baza sunt mosc, vanilie, lemn de santal, paciuli, caramel si violeta.

piper roz mandarina bergamot

gardenie muscata vata de zahar flori trandafir

mosc vanilie lemn de santal paciuli caramel violeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 212 Sexy by Carolina Herrera.

212 Sexy Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Miroase ff bine, nu are izul dulcegariilor cu care se dau toate domnișoarele sec 21, aici vanilia nu este gretoasa,chiar ff putin sesizabila, eu simt mai mult piperul si florile, cred ca de aceea imi place atat de mult, este un parfum frumos, delicat, dulce, pt o fata sexy dar nu vulgara/provocatoare.Persistenta medie.

Nu prea e sexy... e cam comun si acesta, piperat, floral si usor dulce. Nu e chiar plasticat si chimic ca miros, dar... nu e nici cine-stie-ce... Ceva fructe, ceva flori, un strop de vanilie si santal si... cam atat. Siaj redus, persistenta moderata. Evaluare: 5/10

olgastefan
olgastefan

Wow, acesta a fost parfumul meu din anii 2004-2005 (pe siteul mamă scrie că a fost lansat în 2005, dar îmi amintesc foarte clar că l-am primit de ziua mea, în clasa a zecea, în 2004), toată lumea mă complimenta pentru el, deși pe mine nu mă încânta în mod deosebit (fusese un cadou de la ai mei și mă întrebam cum de au uitat că preferatul meu era Wish de la Chopard sau Paradox blue de la Jacomo, deci chestii cu ciocolată, doar că atunci habar nu aveam ce note conțin cele două, pur și simplu erau the best), mi se părea prea picant-fresh, iar sticla mi se părea cam obscenă (deh, naivități de la 16 ani). Pe măsură ce s-a făcut iarnă, însă, își dezvăluia tot mai des personalitatea „aromatică”, iar fratele meu zicea că miros a scorțișoară (sau a Fanta cu scoțișoară, ediția limitată din 2004). Cred că era, de fapt, combinația piper roșu-vanilie. Acum, gândindu-mi retrospectiv, chiar e un parfum foarte bun pentru o tânără, mi s-ar potrivi și mai bine acum (omg, another one...), încă e deosebit și nu foarte purtat.

monafro
monafro

Mie îmi place, de asemenea, persistența uscată și ușor piperată a acestui parfum, care totuși este foarte feminin dulce și sexy cred.Am identificat gardenia atenuată foarte interesant de mușcată...este parfumul unei femei adevărate.

ancadaniela
ancadaniela

de multe ori,trecand prin fata unei parfumerii,ma opream sa inspir mirosul care emana inainte sa intru.il gaseam fantastic acest amestec de arome si visam la o sticluta care sa inmanuncheze in ea toate aceste elixiruri minunate.sigur,mult timp nu am crezut ca exista asa ceva.dar,iata,212 sexy este,pentru mine, mirosul combinat,matur ,uscat,incantator,al sutelor de parfumuri care saluta inainte de a pasi pragul unei parfumerii..toate adunate intr-un buchet roz de feminitate.

212 Sexy by Carolina Herrera 3.54 out of 5 based on 28 ratings and 5 user reviews

Eau De Parfum 1oz
Carolina Herrera 212 Sexy eau de parfum for women 2 oz
Carolina Herrera 212 Sexy eau de parfum tester for women 3.3 oz
Carolina Herrera 212 Sexy eau de parfum tester for women 3.3 oz
Gift Set 2oz
212 Sexy Gift Set by Carolina Herrera Gift Set for Women Includes 2 oz Eau De Parfum Spray 3.4 oz Body Lotion
212 Sexy Perfume by Carolina Herrera, 2 oz Eau De Parfum Spray for Women
212 Sexy Perfume by Carolina Herrera, 2 oz Eau De Parfum Spray for Women
212 Sexy by Carolina Herrera Eau de Parfum Spray 2 oz for Women
212 Sexy by Carolina Herrera Eau de Parfum Spray 2 oz for Women
Carolina Herrera 212 Sexy eau de parfum for women 3.3 oz
Carolina Herrera 212 Sexy eau de parfum for women 3.3 oz
Eau De Parfum 3.4oz
212 Sexy Perfume by Carolina Herrera, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
212 Sexy by Carolina Herrera Eau de Parfum Spray 3.4 oz Tester for Women
212 Sexy by Carolina Herrera Eau de Parfum Spray 3.4 oz Tester for Women
StrawberryNET.com
Carolina Herrera 212 Sexy Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Carolina Herrera 212 Sexy Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
212 Sexy Perfume by Carolina Herrera, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
212 Sexy Perfume by Carolina Herrera, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Gift Set 3.4oz
212 Sexy Gift Set by Carolina Herrera Gift Set for Women Includes 3.4 oz Eau De Parfum Spray 6.7 oz Body Lotion
Gift Set 4oz
Carolina Herrera 212 Sexy Gift Set I. Eau De Parfum 3,4 oz Body Milk 6,7 oz
Carolina Herrera 212 Sexy Gift Set I. Eau De Parfum 3,4 oz Body Milk 6,7 oz
212 Sexy by Carolina Herrera Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
212 Sexy by Carolina Herrera Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Eau De Parfum 3.4oz
212 Sexy by Carolina Herrera Eau de Parfum Spray 3.4 oz Body Lotion 6.7 oz for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Carolina Herrera 212 Sexy fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Carolina Herrera 212 Sexy, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 212 Sexy dupa Carolina Herrera. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 212 Sexy de Carolina Herrera reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Calvin Klein Euphoria Kenzo Kenzo Amour Chanel Coco Mademoiselle Prada Prada Candy Yves Saint Laurent Cinema Guerlain L'Instant Magic Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Versace Crystal Noir Guerlain Insolence Eau de Parfum Jimmy Choo Jimmy Choo Chloe Chloe Eau de Parfum Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Giorgio Armani Armani Code for Women Cerruti 1881 Bvlgari Omnia Coral Christian Dior Pure Poison Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Bvlgari Bvlgari Pour Femme Lalique Lalique Carolina Herrera CH