Designeri » C » Floral « Grupuri

Flore Carolina Herrera de dama

Flore Carolina Herrera de dama

aldehide

Flore de Carolina Herrera este un parfum Floral de dama. Flore a fost lansat in 1994. Flore a fost creat de Rosendo Mateu si Carlos Benaim. Notele de varf sunt aldehide, note fructate, note verzi si bergamot; notele de mijloc sunt stanjenel, liliac, iasomie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt note lemnoase, stanjenel, lemn de santal si mosc.

aldehide note fructate note verzi bergamot

stanjenel liliac iasomie lacramioare trandafir

note lemnoase stanjenel lemn de santal mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Flore by Carolina Herrera.

Flore Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

un parfum verde-floral, de noapte de mai, pe care notele îl pregătesc ca atare: aldehidele sunt pilonii de bază ai acestui construct, dar iasomia este cea mai recognosciilă. e un parfum care strigă parfum. nu vrea să pactizeze cu pielea, nu dimensionează caracterul/aerul purtătoarei. este un duh insolubil, seducător, corect, care aminteşte de piese de puzzle din alte creaţii ale ultimelor decenii din secolul trecut. tare dragă mi-e sticluţa, miniatură.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Carolina Herrera Flore fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Carolina Herrera Flore, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Flore dupa Carolina Herrera. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Flore de Carolina Herrera reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Pure Poison Isabella Rossellini My Manifesto Bill Blass The Fragrance from Bill Blass Avon Tahitian Holiday Christian Dior J`adore Le Jasmin Crabtree & Evelyn Evelyn Rose Jardin de France Violette Opus Oils Island Girl: Island (Hawaiian) Pacifica Malibu Lemon Blossom Detaille Sofia Avon 5th Avenue Kesling Miss Be Bop