Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Aimez - Moi Caron de dama

Aimez - Moi Caron de dama

fin condimentat
Aimez - Moi Caron de dama Imagini Aimez - Moi Caron de dama Imagini Aimez - Moi Caron de dama Imagini Aimez - Moi Caron de dama Imagini

Aimez - Moi de Caron este un parfum Oriental Floral de dama. Aimez - Moi a fost lansat in 1996. Creatorul acestui parfum este Dominique Ropion. Notele de varf sunt cardamom, bergamot, anason stelat, violeta si menta; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie, tinctura de trandafiri, magnolie si piersica; Notele de baza sunt note lemnoase, ambra, mosc, lemn de santal si vanilie.

cardamom bergamot anason stelat violeta menta

stanjenel iasomie tinctura de trandafiri magnolie piersica

note lemnoase ambra mosc lemn de santal vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aimez - Moi by Caron.

Aimez - Moi Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Ce parfum frumos! Cel mai bine simt violeta asezata pe un pat de anason, vanilie si ambra, pudrate din plin de iris. E un parfum extrem de feminin, cald, tandru!
Pe pielea mea a aparut timid la inceput si apoi a inflorit in timp din ce in ce mai puternic.
Siaj si persistenta exceptionale.

Este un oriental-floral, aproape un oriental-lemnos, cu mirod pudrat de anason si iris, aromatizate cu un strop de trandafir piersica si completate de note dulcege de vanilie, ambra si santal. Parfumul imi pare foate frumos construit si de asemenea, usor de purtat. Este deci, un parfum dulce-pudrat, ce imi place. Siaj moderta, persistenta buna. Nota mea: 8/10

Aimez - Moi by Caron 4.06 out of 5 based on 17 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Caron Aimez - Moi fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Caron Aimez - Moi, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aimez - Moi dupa Caron. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aimez - Moi de Caron reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Annick Goutal Songes Guerlain Samsara Eau de Parfum Bottega Veneta Bottega Veneta Serge Lutens Datura Noir Frederic Malle Carnal Flower Amouage Honour Woman Frederic Malle En Passant Prada Infusion d'Iris Juliette Has A Gun Lady Vengeance Guerlain Shalimar Keiko Mecheri Loukhoum The Different Company Sublime Balkiss Amouage Dia pour Femme Guerlain Insolence Eau de Parfum Annick Goutal Un Matin d`Orage Robert Piguet Visa 2007 Serge Lutens Bas de Soie Hermes Kelly Caleche Panouge Isabey La Route d'Emeraude