Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Aimez - Moi Caron de dama

Aimez - Moi Caron de dama

fin condimentat
Aimez - Moi Caron de dama Imagini Aimez - Moi Caron de dama Imagini Aimez - Moi Caron de dama Imagini Aimez - Moi Caron de dama Imagini

Aimez - Moi de Caron este un parfum Oriental Floral de dama. Aimez - Moi a fost lansat in 1996. Creatorul acestui parfum este Dominique Ropion. Notele de varf sunt cardamom, bergamot, anason stelat, violeta si menta; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie, tinctura de trandafiri, magnolie si piersica; Notele de baza sunt note lemnoase, ambra, mosc, lemn de santal si vanilie.

cardamom bergamot anason stelat violeta menta

stanjenel iasomie tinctura de trandafiri magnolie piersica

note lemnoase ambra mosc lemn de santal vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aimez - Moi by Caron.

Fleur de Peau
Peau de Peche
Bijou Romantique
My Name
Aimez Moi

Aimez - Moi Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Acum, ca am varianta modernă și o mostra din cea de mai sus, știu precis ca o vreau și pe aceasta . Nu știu cum de toată lumea asemuieste acest parfum cu diverse parfumele de la Keiko , însă nimeni nu a amintit și de varianta actuala cu care seamănă atât de mult încât cu greu faci diferența. Este infima și de neluat in seama. Cu siguranța îl voi lua și pe acesta, mai ales pentru prețul lui atât de mic, cât și pentru sticla lui care este foarte făina pentru o colecție.
Nu știu dacă sa descriu parfumul propriu-zis sau doar sa le compar pe cele doua. Cred ca mai bine îl descriu...este clar un parfum despre Violeta și frunza de Violeta. Eu o simt mai pregnantă pe a doua. Ușor condimentata, ușor lemnoasă, pudrat și foarte frumos . Feminin nu mai spun. Nu îl știam la momentul când mi l-a adus Anca. Prima data l-am găsit drăguț, dar nu mi-a spus multe. Cred ca este destul de versatil in general, însă il văd pentru in -side și mai puțin out-side pe vreme urâta sau geroasa. Vara și primăvara este probabil o minunăție. Buuun...a doua oară am testat varianta actuala, tot cu Anca fiind și i-am zis ca este nemaipomenit. Eram in magazin si parca s-a deschis mai frumos decât in aer liber ca prima data . Ciudat , nu!? Căci la prima întâlnire nu mi-a rămas in minte. A treia întâlnire a fost din nou cu varianta vintage și tin sa ii mulțumesc din nou lui Avalon pentru mostra :* Așa le pot testa deopotrivă. Nu as putea sa aleg între ele și tocmai de aceea voi comanda si varianta vintage. Cel actual este puțin mai dulce, mai girlie si mai greu de dus. Parca ar avea ceva fructe îl el . Cel vintage e mai ierbos, dar cu o latura feminina aparte . Pudrate sunt amândouă și cine place violentele musai trebuie sa le dea o încercare.
Siaj 7,5/10 Mediu spre mare
Longevitate 9/10
Parfum 10/10 TOP !!!

2017
crisa
crisa

Un parfum foarte frumos, clasic fara a parea batrinicios in care eu simt mai intii pruna, desi cred ca este piersica :) care apoi devine pudrat, cald si invaluitor.

lilidana
lilidana

Desi nu apare in lista, pe mine acest parfum miroase intens a tabac. Un tabac dulce, usor vanilat, uscat. Undeva in planul doi de abia se simte mentolul insa nici urma de flori..poate cel mult flori uscate. Un parfum oarecum nostalgic, usor distant dar cu multa atitudine. Il vad potrivit pt serile de toamna cand am chef sa citesc o carte buna in liniste, fara sa ma intereseze cand si cum trece timpul..

ala2006
ala2006

Ce parfum frumos! Cel mai bine simt violeta asezata pe un pat de anason, vanilie si ambra, pudrate din plin de iris. E un parfum extrem de feminin, cald, tandru!
Pe pielea mea a aparut timid la inceput si apoi a inflorit in timp din ce in ce mai puternic.
Siaj si persistenta exceptionale.

Este un oriental-floral, aproape un oriental-lemnos, cu mirod pudrat de anason si iris, aromatizate cu un strop de trandafir piersica si completate de note dulcege de vanilie, ambra si santal. Parfumul imi pare foate frumos construit si de asemenea, usor de purtat. Este deci, un parfum dulce-pudrat, ce imi place. Siaj moderta, persistenta buna. Nota mea: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Caron Aimez - Moi fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Caron Aimez - Moi, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aimez - Moi dupa Caron. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aimez - Moi de Caron reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Guerlain Samsara Eau de Parfum Amouage Honour Woman Bottega Veneta Bottega Veneta Prada Infusion d'Iris Serge Lutens Datura Noir Robert Piguet Visa 2007 Guerlain L'Heure Bleue Annick Goutal Songes Frederic Malle Portrait of a Lady Isabey Isabey Gardenia The Different Company Sublime Balkiss Juliette Has A Gun Citizen Queen Guerlain Shalimar Parfum Initial Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lorenzo Villoresi Teint de Neige Givenchy Organza Etat Libre d`Orange Bijou Romantique Hermes L’Ambre des Merveilles Christian Dior Dune