Designeri » C » Chypre Floral « Grupuri

Caron Lady Caron (2014) Caron de dama

Caron Lady Caron (2014) Caron de dama

tuberoza
Caron Lady Caron (2014) Caron de dama Imagini

Caron Lady Caron (2014) de Caron este un parfum Chypre Floral de dama. Acesta este un parfum nou Caron Lady Caron (2014) a fost lansat in 2014. Notele de varf sunt floare de portocal, magnolie si iasomie; notele de mijloc sunt trandafir, zmeura, piersica si tuberoza; Notele de baza sunt lichen si lemn de santal.

floare de portocal magnolie iasomie

trandafir zmeura piersica tuberoza

lichen lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Caron Lady Caron (2014) by Caron.

Caron Lady Caron (2014) Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Debutul este aerisit si zemos. Incepe floral iar personal nu detectez nici un aer de flori de portocal. Cunosc parfumuri cu aceasta nota, care mie imi place la nebunie si care se simte inca din capacul flaconului. Apar apoi notele fructate, insa " starul" este piersica...pe care eu nu o plac. La mine tinde sa fermenteze. In compania ei este si tuberoza, dar nu e maniaca cum e de obicei. Este linistita si blanda. Simt acel lichen apoi, dar purtabil. Dupa note ai zice ca se aseamănă cu Mitsouko, insa acolo cantititatile sunt industriale si nu exista grad de comparatie. Aici compozitia este aerata dar dulceaga in acelasi timp. Nu imi pare demodat, mai ales ca prima editie nu o cunosc, dar nici nu il doresc prea tare. De fapt nu il doresc deloc.
Purtatoarea: il gasesc purtabil de cuconeturi care au purtat candva varianta inițială si care s-au modernizat nițel.
Locatia: La birou intre multe acte. Ca si stil il asemăn cu un Fendi pe care eu il urasc de moarte. Doar ca acesta este mult mai aerisit.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Caron Caron Lady Caron (2014) fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Caron Caron Lady Caron (2014), completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Caron Lady Caron (2014) dupa Caron. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Caron Lady Caron (2014) de Caron reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Trussardi Donna Trussardi Cerruti Cerruti 1881 Lumieres d`Ete Versace Gianni Versace Emilio Pucci Vivara Silver Edition Germaine Monteil Royal Secret II Salvatore Ferragamo F for Fascinating Night Jean Paul Gaultier Ma Dame Eau de Parfum Christian Dior Miss Dior Cherie Eau De Toilette 2010 DSH Perfumes Umber: Bois de Rose Long Lost Perfume Memoire Cherie Brut Parfums Prestige Babe Galimard Soir De Grasse