Designeri » C » Floral « Grupuri

Fleur de Rocaille (1993) Caron de dama

Fleur de Rocaille (1993) Caron de dama

Fleur de Rocaille (1993) Caron de dama Imagini

Fleur de Rocaille (1993) de Caron este un parfum Floral de dama. Fleur de Rocaille (1993) a fost lansat in 1993. Notele de varf sunt gardenie, violeta si aldehide; notele de mijloc sunt mimoza, stanjenel, liliac, iasomie, ylang-ylang, lacramioare, trandafir si garoafa; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, cedru, mosc si lichen.

gardenie violeta aldehide

mimoza stanjenel liliac iasomie ylang-ylang lacramioare trandafir garoafa

lemn de santal ambra cedru mosc lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fleur de Rocaille (1993) by Caron.

Amarige

Fleur de Rocaille (1993) Recenziile parfumurilor

anca_balut
anca_balut

Este un parfum floral proaspat si lejer, in care gardenia este foarte prezenta si prietenoasa, acompaniata usor de iasomie si liliac. Cand l-am testat prima data mireasma m-a trimis cu gandul la rufe proaspat spalate intinse la uscat pe un camp inverzit, in lumina jucausa a soarelui. Acum il utilizez cand vreau ceva luminos care sa ma inveseleasca si sa ma bine dispuna. Este un parfum care, in opinia mea, se adreseaza femeilor de pana in 30-35 de ani.

Un floral opulent, creat in stilul lui Amarige de la Givenchy, defapt a parfumurilor de la sfarsitul anilor '80. Avem flori albe, mixate foarte bine cu garoafe si ylang-ylang, completate cu doar un strop de aldehide, pe o baza usor ambrata. Va placea celor ce poarta usor parfumuri grele precum Amarige, Moments-Priscila Presley, etc.
Siaj si persistenta bune. Evlaluare: 7/10

Addict
Addict

Bine încadrat ca floral,deoarece aldehidele există,dar sunt destul de bine acoperite de flori : gardenie,violetă,liliac,garoafă,ylang-ylang. Pe acestea le simt la început cel mai bine,deși am "amușinat" destul de mult după ele,pentru că parfumul este puternic.
Ceva mai tarziu apare și trandafirul,intens și el...dar intensitatea lui face corp comun cu a celorlalte flori.
În final avem ,in principal, ambră și mosc.
Hmm,un concert floral...nu este unul liniștit,care să predispună la reverie!
Este un concert zgomotos,un concert pentru instrumente de suflat,în care aproape fiecare floare își strigă prezența.
Daarr,îmi place! Nu l-aș purta eu,dar l-aș vrea în preajma mea...purtat cu stil,bineînțeles!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Caron Fleur de Rocaille (1993) fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Caron Fleur de Rocaille (1993), completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fleur de Rocaille (1993) dupa Caron. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fleur de Rocaille (1993) de Caron reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Honour Woman Cartier Baiser Vole Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Elizabeth Arden 5th Avenue Amouage Dia pour Femme Christian Dior Dune Byredo La Tulipe Guerlain Samsara Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Essence Absolue Cacharel Eden Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Bottega Veneta Bottega Veneta La Prairie Midnight Rain Hermes 24 Faubourg Bvlgari Bvlgari Pour Femme Frederic Malle Portrait of a Lady Christian Dior Dolce Vita Caron Aimez - Moi Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original