Designeri » C » Chypre Floral « Grupuri

Lady Caron Caron de dama

Lady Caron Caron de dama

tuberoza
Lady Caron Caron de dama Imagini

Lady Caron de Caron este un parfum Chypre Floral de dama. Lady Caron a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Richard Fraysse. Notele de varf sunt magnolie, iasomie si neroli; notele de mijloc sunt tuberoza, zmeura, piersica si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal si lichen.

magnolie iasomie neroli

tuberoza zmeura piersica trandafir

lemn de santal lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lady Caron by Caron.

Lady Caron Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Un parfum de nisa floral,fructat pe care sincer nu-l vad fiind uracios cu vreun ph.Eu am sticla in forma Statuii Libertatii,si imi da o nota americaneasca garderobei.Sincer mi se pare simplist,in nici un caz potrivit maretiei casei Caron.

anca_balut
anca_balut

Mariadid, diferenta este cea dintre un parfum clasic si reformularea lui pentru noua generatie. Varianta reformulata este mai usoara, mai dulceaga si mai usor de purtat. Depinde de preferintele fiecareia.

Un Caron care imi place mult!! De ce? Pentru ca este bine facut, este elegant, nu are note animalice sau aldehidice, iar lichenul nu ma strange de gat!
Este deci, un parfum chypre-floral-fructat, unde simt bine piersica, santalul, lichenul si iasomia, dar blendate perfect, fara ca vreo nota sa fie stridenta. Parfumul se impregneaza in piele si lasa in urma lui un miros addictive, cu iz de make-up. Il vad purtat de femei stilate, care nu tin neaparat sa poarte un parfum care "tipa", acesta fiind mai mult unul discret.
Eu cred ca am aceasta varianta, il am intr-un atomizor original de poseta, dar din cate inteleg, intre varianta aceasta si cea din 2014 nu prea sunt diferente de miros.
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 9/10

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Un parfum creat chiar la inceputul secolului nostru, de o casa care produce de la inceputul secolului trecut, chiar daca, intre timp, a schimbat continentele...
Nu spun asta intamplator, ci pentru aceasta Lady este si contemporana, si retro. Retro prin complexitatea piramidei, prin folosirea lichenului, prin caracterul de chypre, daca vreti. INSA, notele sunt imbinate intr-un mod actual, ci e un floral din zilele noastre, nu te pisca-ineaca nici o aldehida, n-are nici un pic de praf stralucitor. Aspectul pudrat-sapunos infiltrat de magnolie si de uscaciunea lichenului unui floral, de altfel cu tendinte intense, este o surpriza, placuta, actuala si care devine rapid cat se poate de familiara. Parca o stii de undeva pe aceasta lady, o figura remarcabila, neostentativa, un suflet cald (toate cele 3 flori albe sunt intr-un echilibru perfect, florile de portocal nu sufoca, ci rotunjesc si incalzesc), bun si bine ancorat in caracterul ei (santalul e o podea stabila). Zmeurica nu e, din fericire, pomusoara sturlubatica din multe alte compozitii, e un zambet abia schitat, ca sa arate ca Lady Caron nu e lipsita complet de umor. Ar fi putea fi bunica sau, poate, mama, care iti ofera stabil repere de gust, de stil, de echilibru si...de incredere! Dar la fel de bine ai putea fi si tu, daca te simti bine in pielea ta si ti-ai gasit linia de mijloc, daca esti destul de echilibrata ca sa transmiti mai departe ce-ai primit de la predecesoarele tale.
O lady pe care o remarci (proiectie robusta, peste medie) si care iti ramane, daca nu pe piele (si dupa somnul de noapte), cu siguranta in memorie!
N-am crezut, dar a reusit din prima pe lista mea de vrute!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Caron Lady Caron fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Caron Lady Caron, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lady Caron dupa Caron. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lady Caron de Caron reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Amouage Honour Woman Christian Dior J`Adore L`Absolu Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Shalimar Parfum Initial A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret Jil Sander Jil Sander Eve Cartier La Panthere Aedes de Venustas Aedes de Venustas Eau de Parfum Narciso Rodriguez Essence D`Orsay Tilleul Boadicea the Victorious Intense Serge Lutens Bas de Soie Guerlain French Kiss Amouage Ubar Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Chloe Love Eau Intense Puredistance Opardu Pierre Balmain Ambre Gris