Designeri » C » Floral « Grupuri

Muguet du Bonheur Caron de dama

Muguet du Bonheur Caron de dama

Avut: 1 Vreau: 4

Muguet du Bonheur Caron de dama Imagini Muguet du Bonheur Caron de dama Imagini Muguet du Bonheur Caron de dama Imagini Muguet du Bonheur Caron de dama Imagini

Muguet du Bonheur de Caron este un parfum Floral de dama. Muguet du Bonheur a fost lansat in 1952. Creatorul acestui parfum este Michel Morsetti. Notele de varf sunt neroli, bergamot, lacramioare si floare de portocal; notele de mijloc sunt iasomie, tinctura de trandafiri, liliac, magnolie si lacramioare; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal si heliotrop.

neroli bergamot lacramioare floare de portocal

iasomie tinctura de trandafiri liliac magnolie lacramioare

mosc lemn de santal heliotrop

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Muguet du Bonheur by Caron.

Muguet du Bonheur Recenziile parfumurilor

Este un floral extrem de delicat, cu miros de lacrimioare si liliac. Parfumul este foarte bine facut, are un usooor iz vintage, sapunos, insa nu imi pare chimic ca si miros. Siajul este delicat, iar persistenta este moderata. Nota mea: 8/10

Muguet du Bonheur by Caron 2.75 out of 5 based on 4 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Caron Muguet du Bonheur fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Caron Muguet du Bonheur, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Muguet du Bonheur dupa Caron. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Muguet du Bonheur de Caron reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Boucheron Miss Boucheron Avon Surreal Perry Ellis 360° Estée Lauder Pleasures Summer Fun Serge Lutens Sarrasins St. John St. John Eau de Parfum Coty Sand & Sable Alfred Sung Always Michael Kors Very Hollywood Jovan Island Gardenia Lisa Hoffman Madagarcar Orchid Pacifica California Star Jasmine