Designeri » C » Chypre Floral « Grupuri

N`Aimez Que Moi Caron de dama

N`Aimez Que Moi Caron de dama

N`Aimez Que Moi de Caron este un parfum Chypre Floral de dama. N`Aimez Que Moi a fost lansat in 1916. Creatorul acestui parfum este Ernest Daltroff. Notele de varf sunt trandafir, violeta si liliac; notele de mijloc sunt stanjenel, cedru, vetiver si lemn de santal; Notele de baza sunt vanilie, ambra, mosc si lichen.

trandafir violeta liliac

stanjenel cedru vetiver lemn de santal

vanilie ambra mosc lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about N`Aimez Que Moi by Caron.

N`Aimez Que Moi Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Hm! Și in acest caz rămân surprinsă văzând anul lansării. Poate ca s-a mai "umblat" la formula , dar nu mare sa aibă totuși un ten de 100 de ani. L-a menținut cu pudra din aceeasi gama probabil :))
Incepe ușor vintage cu un trandafir dulce , zemos și lemnos. Ca și cum ai simți floarea bulgărească cu tot cu seva , cu tot cu partea lemnoasă , intr-un climat perfect prielnic și in zorii zilei. Cred ca dulceața este redata de ambra, seva de vetiver și lichen iar partea lemnoasă de santal și cedru. Mie îmi place trandafirul și ma cuceresc imediat parfumurile cu aceasta floare. Însă un loc special in suflețelul meu îl are roza de dulceața. Aka, cea prezenta aici. Mai departe nu ma interesează daca miroase a pudra Caron sau a make-up sau intr-un fel anume. Ba chiar nu îl asociez cu machiajul in general. Dar... Când are trandafir îl simt atât de bine încât cu greu mai disting alte note . Și îmi place foarte foarte mult tocmai pentru ca are trandafirul acela. Acela roz roz și cu petale minuscule, care are un miros atât de gurmand. E greu sa găsești roze de acest fel in parfumerie, mai ales ca trandafirul roșu este mult mai întâlnit . Și acela este frumos și de obicei foarte catifelat, însă dacă reusesti performanța de a face un trandafir de dulceața zemos fără sa fie ascuțit, dulce fără sa fie grețos ci doar gurmand, lemnos fără paciuli , oud și fără a deveni masculin sau unisex, eu cred ca ai reușit un parfum de nota 10.
Gasesc ca primăvara și vara este minunat, feminin și imbatator, potrivit femeii in general, fără s-o "ardă" pretențios sau prețios , ci doar frumos :)
Siaj : 7/10
Longevitate 7/10
Parfum 9/10 - un siaj puțin mai mare și o longevitate mai buna îl făceau de nota 10.

2017

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Caron N`Aimez Que Moi fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Caron N`Aimez Que Moi, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica N`Aimez Que Moi dupa Caron. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre N`Aimez Que Moi de Caron reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Guerlain Guerlain Chant d'Aromes Givenchy Ange ou Demon Tendre Carthusia Fiori di Capri Teo Cabanel Oha Molyneux Quartz pour Femme Nicolai Parfumeur Createur Week End a Deauville Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Pour Femme Leslie Blogdett Perfume Diaries Santa Barbara Arno Sorel Mitsy Pascal Morabito Or Noir Tommy Hilfiger Loud for Her Courreges Empreinte