Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Narcisse Noir Caron de dama

Narcisse Noir Caron de dama

Narcisse Noir de Caron este un parfum Oriental Floral de dama. Narcisse Noir a fost lansat in 1911. Creatorul acestui parfum este Ernest Daltroff. Notele de varf sunt floare de portocal african si narcisa; notele de mijloc sunt iasomie, portocala si tinctura de trandafiri; Notele de baza sunt vetiver, mosc si lemn de santal.

floare de portocal african narcisa

iasomie portocala tinctura de trandafiri

vetiver mosc lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Narcisse Noir by Caron.

Narcisse Noir Recenziile parfumurilor

anca_vezeanu
anca_vezeanu

Eu am testat acum cativa ani Narcisse Noir, si cu siguranta nu am avut impresia pe care o descrii tu aici.
Tin minte vag mirosul de portocala, de iasomie si de proaspat, de racoare, dat probabil de mosc.
Este posibil sa fi primit un parfum contrafacut, totusi?

Nu stiu daca va mai amintiti, dar ideea e ca nu cu mult timp in urma anuntam bucuroasa ca mi-l comandasem si asteptam nerabdatoare sosirea pachetului. Blind, bazandu-ma pe faima lui si impresiile (aproape) unanim pozitive citite despre el. Cand atatia lauda un parfum si ti se intiparesc in memorie descrieri gen "femme-fatale", mister pur, cea mai dulce narcisa, evident, ai un sentiment de siguranta si satisfactie si chiar de-l cumperi blind simti ca sari din avion cu o parasuta sigura pe spate.
Ei bine cateodata realitatea e din nefericire foarte dura. Narcisse Noir e uraaaaat, urat de mi-e frica de el nu alta. Ca sa fiu blanda totusi voi spune ca miroase a spray contra gandacilor. Narcisa? Da, poate in gradina, in vaza sau in Montaigne tot de la Caron, dar nu aici. Portocala? Da, in natura, in juice, in cateva de la Hermes, dar aici portocala are o aroma brutal de chimica mirosind a detergent pentru podele, iar florile de iasomie si neroli ating limita grotescului.
Inteleg faptul ca a fost reformulat de cateva ori - deh e un fenomen inevitabil pe care vrem nu vrem trebuie sa-l luam in calcul si ca a supravietuit in doua razboaie mondiale, e mai batran de un veac si in dezacord cu moda de azi, dar nici chiar asa, exista nu putine parfumuri contemporane cu el care au fost reformulate si chiar ras-reformulate ce inca isi mentin cu gratie seductia, dar Narcisee Noir pur si simplu trebuie trimis la muzeu si vizitat duminica impreuna cu copii in salonul de "curiozitati".

Narcisse Noir by Caron 2.50 out of 5 based on 4 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Caron Narcisse Noir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Caron Narcisse Noir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Narcisse Noir dupa Caron. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Narcisse Noir de Caron reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Pivoine Angel Stella McCartney Stella in Two Amber Lancetti Etre Special Edition III Yves Saint Laurent Nu Eau de Toilette Dolce&Gabbana L`eau The One Flirt! Glamourazzi Tocca Cleopatra Essentially Me Souk Tesori d`Oriente Fiore del Dragone Victoria`s Secret Life Is Pink Wish Pink DSH Perfumes Madonna Lily Detaille Sheliane