Designeri » C » Pielarie « Grupuri

Tabac Blond Caron de dama

Tabac Blond Caron de dama

Tabac Blond Caron de dama Imagini Tabac Blond Caron de dama Imagini Tabac Blond Caron de dama Imagini

Tabac Blond de Caron este un parfum Pielarie de dama. Tabac Blond a fost lansat in 1919. Creatorul acestui parfum este Ernest Daltroff. Notele de varf sunt garoafa, pielarie si flori de tei; notele de mijloc sunt vetiver, stanjenel si ylang-ylang; Notele de baza sunt mosc, paciuli, cedru de Virginia si vanilie.

garoafa pielarie flori de tei

vetiver stanjenel ylang-ylang

mosc paciuli cedru de Virginia vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tabac Blond by Caron.

Tabac Blond Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Parfumul asta e buclucas!
Tabac blond fara tabac! Sau mai bine spus, debutul a fost cam asa: el tabac, eu blond(a). La inceput te loveste un miros de tutun de tigara tare, aspru. Chiar ma gandeam ca miroase a tigara stinsa si uitata in scrumiera. Banuiesc ca asta e rezultatul combinatiei de garoafa cu cedru, si paciuli.
Am fost tentata sa merg sa-l spal de pe mana, dar am zis sa-i mai dau o sansa. In jumatate de ora apare pielea. Neagra. Grea. Proaspat vopsita. E ca si cum ar mirosi o geaca de motor ce a stat destul de mult intr-un bar de fumatori sau o canapea de piele dintr-o camera in care se fumeaza. Dupa inca o jumatate de ora, mirosul de tabac incepe sa dispara si se iteste combinatia reusita aici, de iris cu flori de tei. Pielea devine de lux. Scrumiera a disparut din campul meu vizual si a aparut un portofel din piele frumos lucrata, doldora de bani.
Ma bucur ca i-am dat o sansa. Imi place pielea si imi place transformarea ei aici.
E un parfum puternic, cu personalitate, care impune tinuta asortata lui. E un parfum de " fete rele", cu fuste scurte din jeans sau piele, colanti negri si bocanci. Machiaj accentuat.
Dar e un parfum unisex 100%.
Il vad purtat si de un barbat cu geaca de motor si bandana la gat dar si de unul imbracat intr-un costum scump, cu conditia sa iasa din casa dupa ce trece tiranica prima jumatate de ora.
Siajul e moderat iar persistenta e exceptionala.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Caron Tabac Blond fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Caron Tabac Blond, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tabac Blond dupa Caron. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tabac Blond de Caron reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Byredo Bal d'Afrique Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Keiko Mecheri Attar de Roses Boadicea the Victorious Intense Serge Lutens Datura Noir Annick Goutal Un Matin d`Orage Tom Ford Noir de Noir Bond No 9 So New York Carthusia Fiori di Capri Keiko Mecheri Loukhoum Frederic Malle Carnal Flower Parfumerie Generale PG08 Intrigant Patchouli Etat Libre d`Orange Bijou Romantique Caron Parfum Sacre Parfumerie Generale PG13 Brulure de Rose Thierry Mugler Innocent By Kilian Back to Black Creed Virgin Island Water Molinard Habanita Etat Libre d`Orange Divin`Enfant