Designeri » C » Floral « Grupuri

Baiser Vole Cartier de dama

fin condimentat
Baiser Vole Cartier de dama Imagini Baiser Vole Cartier de dama Imagini Baiser Vole Cartier de dama Imagini Baiser Vole Cartier de dama Imagini Baiser Vole Cartier de dama Imagini Baiser Vole Cartier de dama Imagini

Baiser Vole de Cartier este un parfum Floral de dama. Baiser Vole a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Mathilde Laurent. Notele de varf sunt crin si citrice; Nota de mijloc este crin; Notele de baza sunt crin verde si note verzi.

crin citrice

crin

crin verde note verzi

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Baiser Vole by Cartier.

Baiser Vole Recenziile parfumurilor

atomic
atomic

Miroase atat de mult a crin! Si e fresh... si merge extraordinar pe vreme rece :)
Review-ul asta merge numai in lb. romana.

Cand port Baiser Vole imi vine in minte un refren:

"Marie, Marie, ia sa-mi spui tu mie,
Care floare-n-floare, noaptea pe racoare.

Floarea crinului, floarea crinului, si cu-a dorului...
Asta floare-n-floare, noaptea pe racoare. "

maeda
maeda

La Baiser Vole eu simt doar un crin îmbâcsit, greu și artificial. Nu găsesc nimic aerat, fresh în acest parfum. Mă așteptam la altceva, îmi doream să îmi placă. Nu este cazul.

raluca maria
raluca maria

extrem de artificial, pudrat, toxic. mirosul de crini imi da senzatia de un eveniment funeral

Addict
Addict

Este un floral extrem de elegant,opulent,potrivit unei ținute mai speciale.Are el și ceva citrice,dar în cantități "infinitezimale",comparativ cu crinul.
Amețitor dar deloc grețos...este un minunat "sublimat de crin".

Rosemary
Rosemary

Ai primit vreodată un buchet de crini albi? Ori ai mirosit măcar, într-o seară de mai, petalele catifelate ale unei astfel de flori? Da? Atunci sigur ai trăit senzaţia unei dulci beţii, a unei încântătoare şi stranii brize înmiresmate ce te-a pătruns până în suflet, ai purtat şi tu voalul alb de mireasă al crinului şi ai zâmbit când ţi-ai văzut nasul presărat cu “pulbere de aur”. Nici măcar Solomon, în toată splendoarea lui, nu a putut îmbrăca o asemenea haină…
Departe de a fi un parfum greu, dulce, Baiser vole are aceeaşi distincţie şi aceeaşi nobleţe regală ca floarea din care a fost extras, păstrându-şi proprietăţile de voal şi briză, clasic, natural, opulent şi absolut îmbătător. Un parfum de vis!

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Acest parfum este inca o dovada a versatilitatii gusturilor mele in parfumerie. Anul trecut, la aparitie, am strambat din nas si l-am dat deoparte cu un motto scurt si usor dispretuitor: "Eh, un crin!", maritand o duzina de mostre pe la alte fete, numai sa nu-mi ocupe loc. De atunci, m-am mai indragostit eu si de Belle d'Opium, care mi-a adus crinii mai aproape de sufletel si am inceput o pasiune de durata cu tuberoza, o alta floare intensa... Si uite-asa ajung, la lansarea celei de-a 3-a editii de Baiser, sa imi doresc originalul: un crin perfect natural, fara interpretari sofisticate, dar complex ca floarea si totodata simplu prin linearitate. Un crin proaspat, umed-verziu, intens si alb, neaparat alb. Un lujer de floare, zvelt, imbatator, dar si feciorelnic, patrunzator, dar ancorat intr-o delicatete fara seaman.Fascinatia unui floral pur. Pentru colectionarele de florale, un "must", pentru ca dispozitia de crini vine sigur, intr-o zi sau alta!

Baiser Vole Perfume by Cartier, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Cartier Baiser Vole Eau De Parfum Spray 50ml 1.6oz
Cartier Baiser Vole Eau de Parfum, 1 oz
Cartier Baiser Vole Eau de Parfum, 1 oz
EDP Mini 3.4oz
Cartier Baiser Vole by Cartier Eau de Parfum Spray 3.4 oz Body Lotion 3.4 oz eau de Parfum .2 oz Mini for Women
EDP Mini 3.4oz
Cartier Baiser Vole by Cartier Eau de Parfum Spray 3.4 oz eau de Parfum Purse Spray .3 oz Mini for Women
Parfum 2.7oz
Cartier Baiser Vole Eau De Parfum Spray Edition Prestige 100ml 3.3oz
Cartier Baiser Vole Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Cartier Baiser Vole Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Gift Set 1.6oz
Cartier Baiser Vole Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.6oz Eau De Parfum Spray 9ml 0.3oz 2pcs
Cartier Baiser Vole Eau de Parfum, 1.6 oz
Cartier Baiser Vole Eau de Parfum, 1.6 oz
Gift Set 3.3oz
Cartier Baiser Vole Coffret Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz Shower Gel 100ml 3.3oz Body Lotion 50ml 1.6oz 3pcs
Cartier Baiser Vole Eau de Parfum, 3.3 oz
Cartier Baiser Vole Eau de Parfum, 3.3 oz
Sephora.com, Inc.
Cartier Baiser Vole Fraiche 1.6 oz Eau de Parfum Spray
Cartier Baiser Vole Fraiche 1.6 oz Eau de Parfum Spray
Sephora.com, Inc.
Cartier Baiser Vole 1.6 oz Eau de Parfum Spray
Cartier Baiser Vole 1.6 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cartier Baiser Vole fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cartier Baiser Vole, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Baiser Vole dupa Cartier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Baiser Vole de Cartier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cartier Must de Cartier Amouage Honour Woman Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Dune Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Dior Addict Cartier La Panthere Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Guerlain Shalimar Parfum Initial Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Christian Dior Pure Poison The Different Company Sublime Balkiss Bottega Veneta Bottega Veneta Prada Infusion d'Iris Keiko Mecheri Attar de Roses Serge Lutens Datura Noir Serge Lutens Ambre Sultan Givenchy Hot Couture Serge Lutens Nuit de Cellophane