Designeri » C » Floral « Grupuri

Baiser Vole Essence de Parfum Cartier de dama

Baiser Vole Essence de Parfum Cartier de dama

Il am: 4 Avut: 1 Semnatura mea: 1

fin condimentat
Baiser Vole Essence de Parfum Cartier de dama Imagini Baiser Vole Essence de Parfum Cartier de dama Imagini Baiser Vole Essence de Parfum Cartier de dama Imagini

Baiser Vole Essence de Parfum de Cartier este un parfum Floral de dama. Baiser Vole Essence de Parfum a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Mathilde Laurent. Parfumul prezinta crin si vanilie de Bourbon.

crin vanilie de Bourbon

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Baiser Vole Essence de Parfum by Cartier.

Baiser Vole Essence de Parfum Recenziile parfumurilor

Kristal
Kristal

Chintesenta unui floral, din punctul meu de vedere. Îmi place la nebunie mirosul de crin și aici e un delir de crini inmuiati în vanilie. Un parfum.foarte floral și foarte dulce, deci 200% pe gustul meu. Nu e nimic revoluționar în el, ci doar un crin Casablanca hiper inflorit cu un topping de esență de vanilie. Pe mine mă încanta pana la cer și înapoi, dar dacă știți ca nu va place genul nici nu are sens sa îl testați.

Siaj ok, persistență ok, îl văd purtat în orice anotimp, chiar pe supra căldură l-am savurat cu delicii. Evident, chestie de gust.

Este un parfum care imi place! Este un crin suav asa cum ne=a obisnuit Cartier, doar ca acesta de fata are si un strop de vanilie. El tot un floral ramane, doar ca este usooor rotunjit. Mie oricum imi place si varianta initiala de Baiser Vole! Stiu, crinul este mai dificil, poate mirosi a coroane mortuare, dar mie imi place cum e facut parfumul, nu imi miroase chimic, il vad tineresc, elegant, primavaratic. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 7/10

maeda
maeda

Baiser Vole Essence de Parfum este cu şi despre crin, crin dulce, cremos, piperat şi foarte intens. Siajul este moderat, dar longevitatea e impresionantă: l-am pulverizat după-amiază, iar dimineaţa încă îl simţeam pe piele. Păcat că nu îmi place crinul...Altfel nu îl lăsam să-mi scape.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cartier Baiser Vole Essence de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cartier Baiser Vole Essence de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Baiser Vole Essence de Parfum dupa Cartier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Baiser Vole Essence de Parfum de Cartier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cartier La Panthere Christian Dior Dune Robert Piguet Fracas Keiko Mecheri Myrrhe & Merveilles Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Lacoste Lacoste Pour Femme Keiko Mecheri Bal de Roses Givenchy Pi Tauer Perfumes 08 Une Rose Chypree Kookai Oui-Non Xerjoff More Than Words Kenzo Kenzo Amour Keiko Mecheri Attar de Roses Christian Dior J`Adore L`Or Givenchy Hot Couture Amouage Ciel Pour Femme Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Agent Provocateur Agent Provocateur Yves Saint Laurent Opium Pour Homme