Designeri » C » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Cartier De Lune Cartier de dama

Cartier De Lune Cartier de dama

Cartier De Lune Cartier de dama Imagini Cartier De Lune Cartier de dama Imagini Cartier De Lune Cartier de dama Imagini Cartier De Lune Cartier de dama Imagini

Cartier De Lune de Cartier este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Cartier De Lune a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Mathilde Laurent. Notele de varf sunt piper roz si boabe de ienupar; notele de mijloc sunt caprifoi, trandafir, lacramioare si ciclama; Notele de baza sunt note lemnoase si mosc.

piper roz boabe de ienupar

caprifoi trandafir lacramioare ciclama

note lemnoase mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cartier De Lune by Cartier.

Cartier De Lune Recenziile parfumurilor

Sorana P
Sorana P

il am si il iubesc. Face parte din top parfumurile mele preferate. Este un parfum care mie imi da o stare de bine atunci cand il folosesc. Sunt in zodia racului....si intr-adevar si mie mi se pare ca este un parfum care te duce cu gandul la mare, vacanta....
Rezista destul de bine. Silaj....moderat....avand in vedere ca este un parfum destul de suav, in opinia mea.

IuliaZsa
IuliaZsa

De Lune este un parfum bunicel. Eu ca zodie sunt peste, iar parfumurile sarate imi amintesc de mare, de plaja insorita, de nisipul din par si de scoicile de pe plaja, iar acest parfum incepe cu un miros usor condimentat din cauza piperului rosu si sarat datorita ienuparului, pentru mine cele 5 minute de inceput sunt interesante, dar in partea de mijloc incep sa iasa de sub ienupar o lacramiora si un trandafiras foarte timid, eu nefiind o iubitoare de lacramioara, nu pot sa zic ca-mi place combinatia, dar noroc ca parfumul incepe sa se indulceasca putin, iar mirosul de lacramioara este oarecum acoperit de mosc, care nu face compozitia prea pudrata ci ii da un aer misterios mai ales ca intra in tandem cu o alta nota pe care eu o ador si anume cashmeranul, care da un aer proaspat parfumului.
Parfumul este liniar, deoarece notele de mijloc cu notele de baza se combina intre ele, iar parfumul pe parcursul a 3 ore de persistenta nu se schimba prea mult, siajul as zice ca este mediu. Parfumul merge foarte bine purtat intr-o sera de vara.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cartier Cartier De Lune fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cartier Cartier De Lune, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cartier De Lune dupa Cartier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cartier De Lune de Cartier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome Magie Noire Gres Cabochard Thierry Mugler Womanity Hermes Amazone Hermes Caleche Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Guerlain Samsara Eau de Parfum Hermes 24 Faubourg Paloma Picasso Paloma Picasso Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Thierry Mugler Mugler Cologne Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Calvin Klein Eternity Givenchy Very Irresistible Christian Dior Midnight Poison Juliette Has A Gun Citizen Queen Hermes Kelly Caleche Agent Provocateur Agent Provocateur Yves Saint Laurent Elle