Designeri » C » Citric Aromatic « Grupuri

Eau de Cartier Cartier unisex

Eau de Cartier Cartier unisex

Eau de Cartier de Cartier este un parfum Citric Aromatic unisex. Eau de Cartier a fost lansat in 2001. Creatorul acestui parfum este Christine Nagel. Notele de varf sunt coriandru, yuzu si bergamot; notele de mijloc sunt frunza de violeta, lavanda si violeta; Notele de baza sunt cedru, paciuli, mosc si ambra alba.

coriandru yuzu bergamot

frunza de violeta lavanda violeta

cedru paciuli mosc ambra alba

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eau de Cartier by Cartier.

Eau de Cartier Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

Feminin, masculin, ambisex, în definitiv e un parfum frumos, cu ștaif. Nu l-as purta, e prea dur pt mine, dar îmi pare o alegere rafinata pt bărbații care vor un proaspăt potrivit pt o cămașă alba, impecabil croită. Nu știu de ce, dar îmi sugerează o camasa masculina croită la comanda, cu butoni, proaspătă și irezistibila pe trupul barbatului potrivit. E un citric intelectual cu note clasice dar rafinate, potrivit ziua. Are în el ceva apos-răcoros, deloc ușurel, de la nota de frunza de violeta ce amintește de Dior AQUA FAHRENHEIT, alt parfum bărbătesc pe care îl consider remarcabil. Frunza de violeta îmi place enorm în parfumurile masculine, cred ca se potrivește formidabil epidermei de barbat. În combinație cu yuzu și cedru, violeta asta miroase transparent și răcoros , ușurel interbelic. Îl văd pe Fred Vasilescu din Patul lui Procust parfumat cu el.

Foarte buna longevitatea , siajul super ok în primele ore cel putin.
Un parfum în afara modei și tendințelor, atemporal, fix ce trebuie cand ai altele pe cap si nu vrei sa iti bati capul.cu ce parfum sa alegi. Cred ca și peste 50 de ani va avea purtători fideli.

cateyes
cateyes

E adevarat, parfumul acesta e mai mult pentru femei. Imi este greu sa il vad purtat de un barbat, nu stiu de ce nu pot face aceasta asociere. Dupa purtare, totusi, isi dezvaluie o usoara tenta masculina probabil prin prisma combinatiei de mosc si patchouli, dar nu indeajuns incat sa fie unisex.
Nu e un parfum rau, e curat, destul de intens mirosul chiar daca este fresh, merge purtat foarte bine vara pentru ca nu este unul dintr-acelea care sa agreseze prin ceva, mai ales pentru iubitoarele de esente cu miros citric. Nu simt nicio violeta si nicio frunza de violeta. De unde si pana unde?

Este un parfum usor, citric-pudrat, pentru vara. Miroase a frunza de violeta, plus un fruct, cred ca yuzu. Lavanda se simte si eaq, dar in plan secund. Baza parfumului este cu cedru. Nu este neaparat ceva extraordinar, dar , fata de alte creatii pentru vara, cu miros de punga de plastic, acesta este chiar foarte bun. Ingredientele sunt ok, are siaj redus si persistenta moderata. Eu il vad mai mult feminin decat unisex. Evaluare: 6,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cartier Eau de Cartier fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cartier Eau de Cartier, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eau de Cartier dupa Cartier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eau de Cartier de Cartier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Annick Goutal Un Matin d`Orage Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Versace Crystal Noir Prada L`Eau Ambree Agent Provocateur Agent Provocateur Lacoste Lacoste Pour Femme Nina Ricci Ricci Ricci Chloe Love, Chloe Eau Florale Jean Paul Gaultier Classique Thierry Mugler Alien Essence Absolue Pierre Balmain Ambre Gris Hermes Elixir des Merveilles Guerlain My Insolence Lolita Lempicka Lolita Lempicka Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Shalimar Parfum Initial Hermes 24 Faubourg Prada Infusion d'Iris Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea