Designeri » C » Citric Aromatic « Grupuri

Eau de Cartier Concentree Cartier unisex

Avut: 1 Vreau: 1

ozonic
acvatic

Eau de Cartier Concentree de Cartier este un parfum Citric Aromatic unisex. Eau de Cartier Concentree a fost lansat in 2002. Creatorul acestui parfum este Christine Nagel. Notele de varf sunt coriandru si yuzu; notele de mijloc sunt frunza de violeta si lavanda; Notele de baza sunt cedru, paciuli si ambra alba.

coriandru yuzu

frunza de violeta lavanda

cedru paciuli ambra alba

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eau de Cartier Concentree by Cartier.

Eau de Cartier Concentree Recenziile parfumurilor

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Mi se pare cel mai placut parfum "verde"incercat pana acum si cand vad ingredientele listate nu-mi vine sa cred.Pentru cineva caruia nu-i plac citricele in parfumuri, nici fructele, n-ar vrea nici banalul deja, castravete, e foarte greu sa gaseasca un parfum proaspat de vara care sa multumeasca pe deplin.Esti nevoita sa faci compromisuri,sa gasesti doza acceptabila de citrica, ba de mere si ce combinatie de fructe dulci acrisoare s-o mai fi inventat.De cele mai multe ori parfumul incepe cu un miros acru care iti taie respiratia sau il simti in gura ca si cum ai mesteca o lamiie, asta daca nu dai peste unul din multele parfumuri "vesele" cu care te simti ca la aprozar.
Si iata ca am gasit si parfumul meu pentru vara.Miroase a iarba verde strivita,e proaspat, in timp se indulceste doar atat cat trebuie.Nu e nici prea aspru,nici prea lenes. Are o sobrietate care il face intradevar unisex. N-as fi zis ca parfumul are ca nota de inceput vreo citrica dar nu stiu cum miroase yuzu.Oricum, combinatia de ingrediente, intre care se detaseaza in timp lavanda cu putin cedru si paciuli te duce cu gandul la un camp verde iar inspre sfarsit simti o ambra foarte usoara deloc deranjanta dat fiind ca e echilibrata de restul ingredientelor printre care si un pic, un pic de citrica.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cartier Eau de Cartier Concentree fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cartier Eau de Cartier Concentree, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eau de Cartier Concentree dupa Cartier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eau de Cartier Concentree de Cartier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Pierre Balmain Ambre Gris The Vagabond Prince Enchanted Forest Cartier Must de Cartier Bottega Veneta Bottega Veneta Chanel Allure Pour Homme Gucci Envy Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him La Prairie Midnight Rain Annick Goutal Un Matin d`Orage Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune Guerlain Shalimar Parfum Initial Cartier Baiser Vole Paco Rabanne 1 Million Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Chanel Les Exclusifs de Chanel Jersey Annick Goutal Quel Amour! Annick Goutal Rose Splendide Torrente L`Or de Torrente Chloe Love, Chloe Eau Florale Montblanc Présence d'une femme