Designeri » C » Oriental Lemnos « Grupuri

Le Baiser Du Dragon Cartier de dama

Le Baiser Du Dragon Cartier de dama

migdale
Le Baiser Du Dragon Cartier de dama Imagini Le Baiser Du Dragon Cartier de dama Imagini

Le Baiser Du Dragon de Cartier este un parfum Oriental Lemnos de dama. Le Baiser Du Dragon a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt gardenie, migdale amare, amaretto si neroli; notele de mijloc sunt stanjenel, mosc, iasomie, cedru si trandafir; Notele de baza sunt ambra, paciuli, rasina benzoica, ciocolata amaruie, caramel, vetiver si cedru.

gardenie migdale amare amaretto neroli

stanjenel mosc iasomie cedru trandafir

ambra paciuli rasina benzoica ciocolata amaruie caramel vetiver cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Le Baiser Du Dragon by Cartier.

Le Baiser Du Dragon Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Am avut EDT.Cred că este un parfum la limita dintre unisex și masculin.Pe mine nu s-a dezvoltat absolut deloc,în schimb a "înflorit" pe soțul meu,așa încat i l-am dăruit lui.
Poate EDP este altfel...sau a fost altfel,deoarece am înțeles că a fost reformulat de cand a reapărut pe piață.

hiacint
hiacint

Eu cred ce Le Baiser du Dragon e unisex, iar drydownul îmi aduce aminte de un parfum masculin, tare aş vrea să ştiu care e. Am o miniatură de la un tîrg, nu ştiu s-o datez, dar parfumul este narcotic, patchiouli, migdalele şi răşinile se simt foarte bine. E bine strunit, acest dragon, armonios, nu aşa înfocat şi fierbinte cum mă aşteptam.

Brian
Brian

Merge purat si de barbati? Iubesc nota de migdalele din Givenchy Pi si din Acqua di Parma Mandorlo di Sicilia. :D

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cartier Le Baiser Du Dragon fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cartier Le Baiser Du Dragon, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Le Baiser Du Dragon dupa Cartier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Le Baiser Du Dragon de Cartier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Molinard Habanita Givenchy Organza Juliette Has A Gun Citizen Queen Hermes Terre d'Hermes Guerlain Shalimar Serge Lutens Feminite du Bois Frederic Malle Carnal Flower Serge Lutens Datura Noir Boucheron Boucheron Lancome Magie Noire Agent Provocateur Agent Provocateur Thierry Mugler Alien Sunessence Edition Limitee 2011 Or d`Ambre Viktor&Rolf Flowerbomb Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Serge Lutens Ambre Sultan Christian Dior Fahrenheit Lolita Lempicka Lolita Lempicka Guerlain Chamade Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue